Od prezentácie jej tretieho modelu už síce ubehli nejaké mesiace, ale aj dnes si nachádza svojich priaznivcov, u trochu odlišnej klientely.

Bugatti Divo je totiž model dvakrát drahší než model Chiron. Inak najdrahšie sériovo vyrábané vozidlá na svete. V cene 5,8 milióna dolárov je zástup jeho kupcov pomerne limitovaný a aj preto sa rozhodli vyrobiť ho v počte len štyridsať exemplárov. Napriek tomu je tento model už dávno vypredaný. Porovnania s Chironom sa kopili z každej strany a Divu sa vyčítalo, že hoci je dvakrát také drahé, je dokonca pomalšie ako Chiron, ale, naopak dokáže rýchlejšie a lepšie zvládať zákruty a ponúka väčšiu technologickú exkluzivitu. A je podstatne agresívnejšie. To aj preto, lebo za jeho vznikom stojí nový šéf Bugatti Stephan Winkelmann, ktorý prišiel do automobilky z Lamborghini.

/data/MediaLibrary/articles/14526/se-image-472895835edf91a5b24d3974a05db7c5.jpgzdroj: Bugatti

Najnovšie si na divocha od Bugatti môže siahnuť aj iná klientela, ktorá ho síce vlastniť nebude a asi ani nemusí. Napriek tomu ho po cestách prevetrá určite rýchlejšie a viac, ako skutoční majitelia. Implementovať Bugatti Divo do svojich hier CSR Racing 2 sa rozhodla spoločnosť NaturalMotion, ktorá mu dala dokonalú digitálnu podobu, s viac ako 73 miliónmi stiahnutých hier je CSR2 považovaná za piedestál súťažných hier nielen v Spojených štátoch, ale aj vo vyše stodvadsiatich ďalších krajinách. Hráči na celom svete súťažia vo svojich vlastných pretekoch, šoférujú autá alebo prehrávajú proti počítaču s podporou umelej inteligencie.

/data/MediaLibrary/articles/14526/bugatti-divo-2018-06-nestandard1.jpgzdroj: Bugatti

V reálnom svete, ako uviedla značka Bugatti, bol model vypredaný ešte v auguste. Krátko po premiére sa štyridsať plánovaných exemplárov vypredalo za menej ako deň. A pre predstaviteľov automobilky to nebolo ani nič prekvapujúce. Podľa predajcov je nákupná mentalita najbohatších na svete v tomto smere jednoznačná. Podobné autá často kupujú ihneď po dvoch exemplároch, jedno výstavné do svojej garáže, druhé na občasné vozenie. “Čoraz ľahšie sa obchoduje s autami, ktoré majú sedem miestne ceny, než s autami za 200- či 300-tisíc dolárov," uviedol Brett David, šéf predaja v Miami’s Prestige Imports. Ľudia podľa neho v týchto autách vidia aj príležitosť zhodnotiť investíciu a zároveň získavajú prestíž medzi zberateľmi áut. A pri samotnej jazde sa môžu nachvíľu cítiť ako menovec tohto jedinečného vozidla. Či už auto vlastnia, alebo len sedia pri obrazovke počítača. Model Divo je totiž pomenovaný po francúzskom pretekárovi Albertovi Divovi, ktorý jazdil pre značku Bugatti.

/data/MediaLibrary/articles/14526/bugatti-divo-2018-24-nestandard1.jpgzdroj: Bugatti