Na mapu súkromného leteckého biznisu pribudne aj napriek koronakríze a pandémii nová spoločnosť JetClub.

Ide o globálneho nástupcu firmy Jet It, ktorú založili bývalí obchodní riaditelia spoločnosti Honda Aircraft, Glenn Gonzales a Vishal Hiremath, s cieľom preklenúť priepasť medzi nepravidelnými súkromnými charterovými letmi a príliš drahými súkromnými leteckými službami najmä v Spojených štátoch.

Jej ponuka sa od začiatku zameriavala na nezaplnenú dieru na trhu a udržiavala si tak vysoký dopyt po svojich službách. V prvom kalendárnom roku prevádzky bol rast firmy Jet It enormný. A v tomto chce firma napredovať aj na nových trhoch napriek globálnej pandémii.

A možno práve kvôli aktuálnej situácii. Jet It je totiž najväčším poskytovateľom letov s lietadlami HondaJets v Severnej Amerike a smeruje k navýšeniu počtu svojej lietadlovej flotily na dvojciferné číslo do konca tohto roka. Spoločnosť začínala v roku 2018 s tromi zamestnancami vrátane dvoch zakladateľov a v súčasnosti je tu zamestnaných viac ako päťdesiat ľudí.

Obaja biznismeni chcú týmto plánom zastrešiť medzinárodnú expanziu a spustia novú spoločnosť JetClub. S dodaním prvého lietadla JetClub HondaJet dorazí ich inovatívny hybridný model aj do Európy a Ázie.

Okrem predstavenia novej služby pre súkromné lety poskytne JetClub v Európe a Ázii možnosť cestovať vo viacerých destináciách. Rovnaký prístup a dostupnosť súkromných lietadiel budú poskytnuté členom JetClubu, ktorí budú mať namierené do Severnej Ameriky. Hlavným cieľom spoločnosti je vytvorenie dvoch leteckých služieb takpovediac na kľúč.

V juhovýchodnej Ázii a Indii bude JetClub koncipovaný ako členská súkromná prepravná spoločnosť, zatiaľ čo v Európe ponúka službu hybridného spoluvlastníctva.

To znamená, že umožní jednotlivcom a podnikom dostupnú prepravu v rámci ich regiónov, ako aj prístup k medzinárodnej flotile. Spoločnosť vďaka tomu predpokladá, že do polovice roka 2021 bude poskytovať služby naprieč celou juhovýchodnou Áziou a Európou.

Po úspechu a pozitívnom prijatí nášho projektu Jet It v Severnej Amerike sme uverili, že máme možnosť stať sa svetovým lídrom v poskytovaní dostupných súkromných prepravných služieb. Spustenie JetClubu je ďalším krokom smerom k tomuto cieľu,“ vyhlásil Hiremath.