Prestížna automobilová značka ide do elektriky vo veľkom. Spoločnosť má podľa Dietera Zetscheho, generálneho riaditeľa spoločnosti Daimler, v úmysle investovať enormných desať miliárd eur na vytvorenie nového radu a na výrobu elektrických vozidiel.

Prvým z nich je Mercedes-Benz EQC 400, crossover s pohonom všetkých kolies. Má byť zároveň odpoveďou Mercedesu na elektrický model I-Pace, SUV od Jaguara. A to práve v čase, keď podobne elektrický model e-Tron uviedla aj automobilka Audi. Ten bude debutovať rovnako počas tohto mesiaca v San Franciscu. EQC však bude konkurovať aj iným očakávaným malým elektrickým crossoverom ako iX3, Taycanu od Porsche či modelu SUV od Tesly. Väčšina z nich sa má s cenou začínať na zhruba 70-tisíc dolároch.

/data/MediaLibrary/articles/14009/1x-1-1-.jpgzdroj: Mercedes-Benz

EQ, ktoré má reprezentovať skrátený výraz „elektrická inteligencia“, nie je prvým čisto elektrickým vozidlom automobilky so sídlom v nemeckom Stuttgarte. Začiatkom tohto roka Mercedes však prerušil výroby modelu B250e, malého elektrického hatchbacku, a to z dôvodu nedostatočného predaja. Spoločnosť preto tiež predstavila svoj koncept EQ Silver Arrow minulý týždeň v Pebble Beach v Kalifornii.

Tento športový štvordverový crossover sa zdá oveľa dôležitejším pre stále sa rozvíjajúci luxusný trh s elektrickými SUV, ktorý Tesla vytvorila a ktorého sa všetci ostatní chcú chytiť. Dokonca aj nové Porsche Taycan, technicky sedan, je zamerané na získanie čo najväčšieho podielu na tomto trhu.

/data/MediaLibrary/articles/14009/02-mercedes-benz-vehicles-2019-eqc-400-4.jpgzdroj:Mercedes-Benz

Nový model od Mercedesu bude mať batériu s výkonom 80 kW, mal by dosiahnuť rýchlosť 180 kilometrov za hodinu a dosiahnuť dojazd takmer 450 kilometrov. Daimler plánuje ponúknuť až desať čisto elektrických vozidiel do roku 2022. Mercedes-Benz EQC 400 dorazí do predaja na americkom trhu v roku 2020.