Na trh totiž vstupuje elektrický model Porsche Taycan a má byť veľkým debutom automobilky, ktorá chce meniť svoju prvotnú filozofiu. Vlaňajší rok bol podľa všetkého pre automobilový priemysel dobrým rokom, a preto sa mnohé z nich rozhodli zariskovať a skúšať posúvať svoje hranice tak v technológiách, ako u novej klientely. Zabúdať sa nebude ani na tú doterajšiu, ktorá síce víta novinky, ale predsa len má stále rada svoje výkonné stroje. Pre ňu bude preto k dispozícii nová generácia Porsche 911 s označením 992. Ako pokračovanie ďalšej generácie tejto 54-ročnej ikony má preto veľa čo dokázať, ale aj veľa čo stratiť.

/data/MediaLibrary/articles/14582/porsche-1.jpgzdroj: Porsche

Porsche Taycan svojich predchodcov nemá, a preto môže len prekvapiť. Bojovať o svoj úspech na ešte vždy úzkom trhu bude musieť so značkami ako Tesla či Mercedes. Ide totiž o elektrický model a v rámci skupiny Volkswagen zohrá nepochybne veľkú úlohu. Ak ju zvládne, môže do budúcna získať nových klientov a vytvoriť si širokú základňu fanúšikov, na čo sa značka aj spolieha.

Bude sa snažiť zaujať výnimočnými možnosťami, ktoré sľubuje. Predstavitelia Porsche hovoria, že bude mať jazdný dosah vyše 450 kilometrov po nabití za menej ako dvadsať minút. Očakáva sa, že bude mať celkový výkon systému viac ako šesťsto konských síl a na stovku zrýchli za menej ako 3,5 sekundy.

/data/MediaLibrary/articles/14582/07-1920-1200.jpgzdroj: Porsche

A to všetko sa udeje v čase, keď si musia priaznivci Tesly potvrdzovať svoje zanietenie a keď sú mnohí fanúšikovia elektroáut čoraz netrpezlivejší pri uvádzaní nových modelov, technológií a značiek. Aj preto Taycan nebude jediným útočníkom na poli elektrických vozidiel. Porsche chce totiž do roku 2022 investovať do elektrickej mobility viac ako šesť miliárd eur a do roku 2025 by polovica vozidiel, ktoré Porsche vyrába, mala byť buď elektrická, alebo aspoň hybridná. Dosť rečí, pozrite si najnovší vzhľad modelu, ktorý by mal do výroby vstúpiť v tomto roku.

/data/MediaLibrary/articles/14582/05-1920-1200.jpgzdroj: Porsche