Minulý týždeň takéto plány oznámila značka hneď potom, čo predstavila svoju víziu superšportiaka, ktorý sa má rovnať práve značkám s koňmi v logu. Tá vízia má už dokonca aj svoje pomenovanie. Prichádzajúce superšportové kupé má mať označenie 8C a bude jazdiť s motorom s turbodúchadlami a na elektrický pohon všetkých štyroch kolies.

Celkový výkon sa podľa správy bude rovnať najmenej 700 konským silám a stovku dosiahne za menej ako tri sekundy. O maximálnej rýchlosti sa síce nateraz nehovorí, ale bude sa rovnať najvyšším cifrám. Tieto novinky pritom prišli spolu s informáciami o ďalších plánoch značky, ktorá sa napriek modelu 8C chce stále zameriavať prioritne aj na SUV modely a na modely s označením GTV.

/data/MediaLibrary/articles/13558/alfa8c.jpgzdroj: Carbuzz.com

Nový model je trochu skokom pre značku, ktorá sa v plnej miere vracia na americkú pôdu, kde dominujú najmä jej luxusné SUV a crossovery. Vlani dostali jej sedan Giulia a SUV Stelvio vysoké známky medzi spotrebiteľmi a kritikmi, takže možno očakávať, že značka bude pokračovať vo výrobe nových modelov, ktoré budú konkurovať najlepšie predávaným modelom Jaguar F-Pace či Porsche Macan.

Predstavitelia značky nateraz odmietli poskytnúť podrobnejšie informácie o budúcom modeli 8C s výnimkou toho, že do roku 2022 budú športové autá tvoriť päť percent celosvetového predaja spoločnosti Alfa. Spoločnosť totiž potvrdzuje, že je pre ňu dôležité priniesť na trh niečo nové, nie iba ďalšie SUV.