Magazín zostavil rebríček za obdobie od 1. júna 2019 do 1. júna 2020 a rátal pritom príjmy pred zdanením. Desať najlepších hercov si za ten čas zarobilo spolu 545,5 milióna dolárov. Viac ako štvrtina z tejto sumy pochádzala od streamovacej služby Netflix.

Dwayne Johnson, prezývaný The Rock, dostal napríklad 23,5 milióna dolárov za triler Red Notice, ktorý nakrútil práve pre Netflix. Časť zo svojho celkového príjmu 87,5 milióna dolárov si zas zarobil vďaka svojej značke odevov na cvičenie Project Rock.

Vo filme Red Notice o agentovi Interpolu, ktorý hľadá ukradnuté umelecké diela, si zahral aj druhý v poradí Ryan Reynolds. Ten zaň dostal 20 miliónov dolárov. Ďalších 20 miliónov dolárov dostal za Six Underground, ďalší film pre Netflix. Celkovo si Reynolds za rok zarobil 71,5 milióna dolárov, príjmy od Netflixu teda tvorili viac ako polovicu z tejto sumy.

Zarábajú na Netflixe

Vari najlepšie však vplyv Netflixu vidno na Adamovi Sandlerovi. Jeho filmy v roku 1998 zarobili v amerických kinách 240 miliónov dolárov. Vlani sa však do kín dostal iba jeden jeho film, Uncut Gems, ktorý zarobil 51 miliónov dolárov. Samotný Sandler si zaň pripísal na konto iba 5 miliónov dolárov. Aj tak sa však dostal na 9. priečku rebríčka najlepšie zarábajúcich hercov.

Dôvodom je práve Netflix. Ten mu zaplatil za jeho filmy 31 miliónov dolárov, čo sú tri štvrtiny jeho celkových zárobkov. Táto suma je ešte súčasťou starej dohody, ktorú so streamovacím gigantom uzavrel v roku 2014. Používatelia Netflixu si pozreli 2 miliardy hodín Sandlerových filmov, čo v januári viedlo k podpisu novej zmluvy, a tak má Sandler o príjmy postarané aj do budúcnosti.

V zozname je aj jeden indický herec z Bollywoodu. Akshay Kumar sa s príjmom 48,5 milióna dolárov dostal na šiestu priečku. Podľa Forbesu však väčšina z jeho zárobkov pochádza z reklamných zmlúv.

Rebríček najlepšie zarábajúcich herečiek plánuje magazín zverejniť o niečo neskôr. Pred rokom v ňom dominovala Scarlett Johansson s príjmom 56 miliónov dolárov.

Top 10 hercov

1. Dwayne Johnson – 87,5 mil. dolárov
2. Ryan Reynolds – 71,5 mil. dolárov
3. Mark Wahlberg – 58 mil. dolárov
4. Ben Affleck – 55 mil. dolárov
5. Vin Diesel – 54 mil. dolárov
6. Akshay Kumar – 48,5 mil. dolárov
7. Lin-Manuel Miranda – 45,5 mil. dolárov
8. Will Smith – 44,5 mil. dolárov
9. Adam Sandler – 41 mil. dolárov
10. Jackie Chan - 40 mil. dolárov