Tentoraz prezentoval svoj menej známy projekt, ktorý rozvíja v rámci spoločnosti Boring Company. A nie je o nič menej odvážny ako jeho rovnako súkromné lety do vesmíru či mega projekt cesty človeka na Mars.

Boring Company je totiž jeho hračkou tak v oblasti vrtov a iných hračiek pre dospelých chlapov, ako aj v oblasti dopravných tunelov. V nich by sa podľa Muska mali prepravovať autá, ideálne od spoločnosti Tesla, v podzemí veľkých metropol. Najnovší prototyp tunela a jazdy v ňom predviedol pred niekoľkými dňami v Kalifornii.

/data/MediaLibrary/articles/14552/boring-tunnel-2.0.jpgzdroj: The Verge

A mnohých očaril, hoci viacerí podobné projekty vidia pomerne skepticky. Je pravda, že pokiaľ podobný zámer pochádza zo súkromných zdrojov a od inovátorov, čo radi zainvestujú do vecí, ktoré ich vo svete zvečnia, potom má aj plán mestských tunelov na jazdu autom svoje opodstatnenie. Tunel je skutočne skvelý, hoci ako poznamenali novinári, ktorí sa zúčastnili na prvých jazdách, stále je čo zlepšovať, ale na začiatok ide o pozoruhodný projekt. Tunelom sa auto pohybuje nateraz značnou rýchlosťou vyše 60 kilometrov za hodinu, ale v pláne je rýchlosť viac ako stopäťdesiat.

„Bol to pre mňa ten pocit heuréka, keď mi v dopravnej zápche napadlo, ako by sme sa mohli pohybovať mestom inak". Doterajšia cena vývoja tunela je zhruba na úrovni desať miliónov dolárov, a keďže o tejto cene to celé aj do budúcnosti je, Musk pripomína, že očakáva až pätnásťnásobné zlepšenie rýchlosti tunelovania, keď spoločnosť Boring zlepší technológie svojich strojov.