Cieľom podnikateľa a vizionára je získať ďalší kapitál potrebný na financovanie obchodného súboja s konkurenčnými spoločnosťami najbohatšieho človeka Jeffa Bezosa a technologického biznismena Elona Muska. Bezos rozbieha podobný biznis so spoločnosťou Blue Origin, zatiaľ čo Musk napreduje rýchlo nielen s vesmírnou turistikou, ale aj s vedou a s raketovým pohonom v rámci svojej firmy SpaceX.

Spoločnosť uvedie svoje akcie ako súčasť fúzie so spoločnosťou Social Capital Hedosophia Holdings, ktorá má byť akvizičnou spoločnosťou určenou na tento účel a ktorá bude mať v spoločnosti Virgin Galactic 49-percentný podiel. Po tejto investícii bude mať kombinovaná spoločnosť odhadovanú hodnotu 1,5 miliardy dolárov.

/data/MediaLibrary/articles/15596/profimedia-0415530649.jpg

Lety do vesmíru so spoločnosťou Virgin Galactic majú niekoľkoročné meškanie a stovky klientov prestávali veriť, že sa do vesmíru nakoniec pozrú, keďže Virgin Galactic vznikla už v roku 2004. Po obdobiach úspechov, ale aj katastrofických zlyhaní sa nakoniec dostala na okraj vesmíru v opakovaných letoch s testovacími pilotmi. Medzi najznámejšími privátnymi pasažiermi majú byť aj herec Leonardo DiCaprio či spevák Justin Bieber, ktorí podobne ako ostatní zaplatili za vesmírny let od dvesto- do dvestopäťdesiaťtisíc dolárov.

Doteraz podľa vyjadrenia spoločnosti sa na lety vyzbieralo vyše osemdesiat miliónov dolárov a Branson odhaduje potenciálne tržby na úrovni 120 miliónov dolárov. Všetko bude závisieť od úvodných letov, referencií, pokroku konkurenčných firiem, ktoré prvé lety chcú rovnako stihnúť v čo najkratšom čase, a tiež od ďalšieho dopytu ľudí z celého sveta. Ak sa Bransonovi splní sen o súkromných letoch do vesmíru, ktoré bude Virgin Galactic schopná bezpečne a opakovane prevádzkovať, cena akcií budúcej vesmírnej spoločnosti na burze môže rovnako raketovo rásť. Ide totiž o jedinečný nový trh, ktorý doteraz nikto neotvoril a ktorý môže hrať v budúcnosti dôležitú úlohu.