Dom v Beverly Hills v koloniálnom štýle postavil v roku 1937 Jack Warner, spoluzakladateľ štúdií Warner Bros. Po tom, čo v roku 1978 zomrel vo veku 86 rokov, ostala v nej bývať jeho druhá manželka Ann Page. Keď v roku 1990 zomrela aj ona, vilu kúpil producent David Geffen. Zaplatil za ňu 47,5 milióna dolárov, čo bol v tom čase tiež rekord za nehnuteľnosť v Los Angeles. Po zarátaní inflácie sa táto suma rovná dnešným 94 miliónom dolárov.

Aj golfové ihrisko

Vila má rozlohu 1 264 štvorcových metrov a leží na pozemku s rozlohou 3,6 hektára. Sú na ňom upravené terasy a vysadené vzácne stromy. Medzi nimi je bazén, tenisový kurt, ale aj golfové ihrisko s deviatimi jamkami. Vo vile sú diela amerických umelcov a časť podlahy kedysi patrila Napoleonovi. Či toto vybavenie je súčasťou najnovšieho predaja, nie je jasné.

Vilu teraz kúpil Jeff Bezos za 165 miliónov dolárov. Podľa amerických médií sa do nej nasťahuje so svojou priateľkou Lauren Sánchez. Obaja v poslednom období trávia veľa času v Los Angeles. Obchod s Geffenom zrejme dohodol Bezos na jeho jachte, na ktorej strávil veľkú časť letnej dovolenky aj s Lauren. David Geffen je známy tým, že na svoju loď Rising Sun pozýva mnohé známe osobnosti na letné plavby Stredomorím. V minulosti to boli napríklad Oprah, Paul McCartney, Orlando Bloom či Bruce Springsteen.

Investícia

Okrem Warnerovej vily kúpil Bezos osobitne aj pozemok, ktorý kedysi patril spoluzakladateľovi Microsoftu Paulovi Allenovi. Ten kúpil ako investíciu. Buď na ňom niečo postaví a potom to predá, alebo si podrží iba pozemok. Pri nedostatku priestoru v Beverly Hills bude jeho cena určite stúpať.

Cena 165 miliónov dolárov je rekord v Los Angeles a aj v celých USA je to druhá najdrahšia nehnuteľnosť. Prekonáva ju len penthouse na Manhattane, za ktorý presne pred rokom zaplatil miliardár Ken Griffin 238 miliónov dolárov.

/data/MediaLibrary/articles/16670/vila-2.jpgzdroj: Google Maps