Pre úplnosť treba dodať, že tieto cifry nedosiahol svojím hereckým umením. Z väčšej časti za to vďačí predaju značky tequily, ktorú založil v roku 2013 spolu s ďalšími dvomi podnikateľmi. Aj napriek rekordnému zisku v hereckom odbore sa Clooney v zozname najlepšie zarábajúcich celebrít dostal len na druhé miesto. Prvú priečku mu vyfúkol boxer Floyd Mayweather.

Forbes rebríček zostavil za obdobie od 1. júna 2017 do 1. júna 2018. V prvej stovke je iba 15 žien. Celkovo sa svetovým hviezdam darilo. Až 11 z nich zarobilo viac ako 100 miliónov dolárov, čo je viac ako dvojnásobok oproti predchádzajúcim dvom rokom dokopy. Spolu zarobili celebrity z prvej stovky 6,3 miliardy dolárov, čo je o 22 percent viac ako vlani. Poďme sa pozrieť na prvú desiatku:

1. Floyd Mayweather – 285 mil. dolárov

Najvyššiu sumu pred zdanením zarobil americký boxer. Postaral sa o to jeho súboj s Conorom McGregorom v auguste 2017. Zápas totiž generoval zisk viac ako 550 miliónov dolárov, z čoho si Floyd Mayweather pripísal 275 miliónov. Na prvé miesto v rebríčku celebrít magazínu Forbes sa tak dostal už druhýkrát – predtým to bolo v roku 2015.

2. George Clooney – 239 mil. dolárov

Americký herec s priateľmi Mikeom Meldmanom a Rande Gerberom založili pred piatimi rokmi značku tequily Casamigos. Predali ju veľkej spoločnosti Diageo, pričom hodnota transakcie bola jedna miliarda dolárov.

3. Kylie Jenner – 166,5 mil. dolárov

Najmladšia zo sestier Kardashianových ukazuje silu sociálnych sietí. Potom, čo bola hviezdou reality šou a na internete postupne získala 110 miliónov fanúšikov, založila kozmetické impérium a o reklamu mala postarané. Kylie už dávno predbehla svoju staršiu sestru Kim. Aktuálne má celkový majetok v hodnote 900 miliónov dolárov a je na najlepšej ceste stať sa vo veku 20 rokov najmladšou miliardárkou v USA.

/data/MediaLibrary/articles/13776/kylie-jenner.jpgzdroj: Townandcountrymag.com

4. Judy Sheindlin – 147 mil. dolárov

Toto meno na Slovensku asi málokomu niečo povie, ale v USA je to populárna televízna sudkyňa. Na obrazovkách je už 22. sezónu a sleduje ju 10 miliónov ľudí denne. Vlani predala práva na svoju obsiahlu knižnicu za 100 miliónov dolárov.

5. Dwayne Johnson – 124 mil. dolárov

Herec a zápasník známy pod prezývkou The Rock skončil tento rok piaty. Väčšina Dwaynovho zisku súvisí s jeho hereckou kariérou. Za 20 rokov histórie celebritných rebríčkov Forbes je to najvyšší zárobok dosiahnutý iba herectvom.

6. U2 – 118 mil. dolárov

Írska skupina sa na šieste miesto vyšvihla vďaka úspešnému turné Joshua Tree, ktorým si vlani pripomenula 30. výročie svojho legendárneho albumu. Prilákala 2,7 milióna fanúšikov, čo z daného podujatia urobilo najúspešnejšie turné minulého roka. Tento rok naň nadviazali ďalším svetovým turné, ktoré práve prebieha.

7. Coldplay – 115,5 mil. dolárov

V tesnom závese je ďalšia skupina a vôbec prvý britský umelec v rebríčku. Za úspech takisto vďačí veľkému turné. Trvalo dva roky a kapelu zaviedlo na 5 kontinentov.

8. Lionel Messi – 111 mil. dolárov

Na tohtoročných majstrovstvách sveta nepresvedčil, no tešiť ho môže aspoň zisk za minulý rok. Stal sa najlepšie zarábajúcim futbalistom. Môže za to nový kontrakt, ktorý na jeseň podpísal v Barcelone, a vďaka nemu má ročný plat s bonusmi 80 miliónov dolárov. Zvyšok zárobku tvoria sponzorské zmluvy.

/data/MediaLibrary/articles/13776/messi.jpgzdroj: Fifa.com

9. Ed Sheeran – 110 mil. dolárov

Je najlepšie zarábajúcim sólo hudobníkom v rebríčku. Je najstreamovanejším umelcom v roku 2017, jeho album dosiahol až 3,1 miliardy streamovaní po celom svete.

10. Cristiano Ronaldo – 108 mil. dolárov

Získal piatu Zlatú loptu pre najlepšieho hráča. Po deviatich rokoch v Reale Madrid prestúpil do Juventusu Turín. Podobne ako Messi má tiež lukratívne sponzorské zmluvy. Napríklad jeho doživotná zmluva s Nike sa odhaduje na viac ako miliardu dolárov.