Hoci vo svete v tomto roku dominovala koronakríza, vývoj nových trendov a s tým spojené aktivity nahrávali podnikaniu amerického biznismena Elona Muska. Jeho majetok sa vďaka rapídnemu rastu cien akcií spoločnosti Tesla, ktorú spoluvlastní, zvýšil o objem 7,2 miliardy dolárov na úroveň takmer 128 miliárd dolárov. Začiatkom tohto roku mu pritom patrila 35. priečka rebríčka.

V tomto roku patrí podnikanie vizionára k rekordným, keďže jeho majetok vzrástol už o 100,3 miliardy dolárov, čím prekonal všetkých ostatných podnikateľov v rebríčku Bloomberg Billionaires Index. Ten hodnotí majetky prvej päťstovky najbohatších ľudí na svete.

V rebríčku bohatých postúpil najmä vďaka jeho aktivitám v oblasti elektromobility a rastu automobilky Tesla. Jej trhová hodnota dokonca v ostatných dňoch prekonala hranicu 500 miliárd dolárov. Tesla totiž tvorí až tri štvrtiny majetku E. Muska.

Len dvakrát v osemročnej histórii indexu Bloomberg sa podarilo odsunúť spoluzakladateľa spoločnosti Microsoft Corp. B. Gatesa nižšie ako na druhú priečku. Jeho pokles však súvisí aj s ušľachtilou vecou, keďže veľkú časť majetku dávnejšie venoval na charitu. Od roku 2006 venoval viac ako 27 miliárd dolárov.

Tento rok bol pre najbohatších ľudí na svete napriek koronakríze rastový. Členovia indexu Bloomberg od začiatku roka kolektívne získali 23 percent, čo tvorí objem 1,3 bilióna dolárov. Najviac sa darilo práve podnikateľom v oblasti elektromobility. Kombinovaný majetok predstaviteľov najväčšieho čínskeho výrobcu batérií pre elektrické vozidlá, spoločnosti Contemporary Amperex Technology Co. (CATL), podľa indexu vzrástol o 18,8 miliardy dolárov.