Spoločnosť vo štvrtok oznámila zmenu vo výrobe prostredníctvom svojej charitatívnej vetvy. Nadácia korporácie Ralph Lauren vyrobí v USA 250 000 masiek a 25 000 ochranných odevov. Nadácia tiež venuje 10 miliónov dolárov na celosvetový boj proti pandémii. USA sa medzitým dostali na prvé mesto v štatistikách s viac ako 85 000 prípadmi ochorenia. Podľahlo mu už viac ako 1 300 Američanov.

V srdci našej spoločnosti vždy bol duch súdržnosti, ktorá inšpiruje našu kreativitu a čo je najdôležitejšie, našu podporu jeden druhému. Za posledné týždne a mesiace týmto duchom nič neotriaslo,“ uviedol Ralph Lauren, šéf firmy. Pridal sa tak k ďalším značkám, ktoré sa tiež zapojili do úsilia proti koronavírusu. Módne firmy prechádzajú na výrobu ochranných pomôcok, kým výrobcovia automobilov skúmajú spôsoby, ako by mohli vyrábať pľúcne ventilátory.

Ďalšie značky

Výrobca luxusných kabátov Canada Goose napríklad bude produkovať odevy, ktoré daruje zdravotníckym pracovníkom. Výroba sa začne na budúci týždeň v dvoch výrobných halách, ktoré predtým zavreli v Kanade. „Sú tu ľudia, ktorí riskujú svoje životy v prvej línii v zdravotníckych zariadeniach po celej Kanade, a títo potrebujú pomoc. Teraz je čas, aby sme poskytli svoje výrobné zdroje a schopnosti pre vyššie dobro,“ vyhlásil Dani Reiss, šéf Canada Goose.
Značka Gap, ktorá sídli v San Franciscu, tiež poskytne svoje továrne na výrobu ochranných odevov. Svoje kontakty na svetových trhoch chce tiež využiť na získanie masiek na tvár. A spoločnosť LVMH, ktorá vlastní značku Louis Vuitton, oznámila, že vo Francúzsku bude vyrábať dezinfekčný prostriedok na ruky.