Branson to uviedol v rozhovore pre stanicu CNN a dodal, že týmto míľnikom si je pomerne istý, napriek tomu, že reálny projekt je v podstate na začiatku.

Podľa Bransona je plán nateraz pre skúšobných pilotov, ktorí dokončia pár prvých sólo letov. Títo piloti budú pracovať s vesmírnym lietadlom SpaceShipTwo (SS2) a s raketou spoločnosti Virgin Galactic, ktorá bude spustená vo výške približne 15 kilometrov, prostredníctvom prúdového motora zrýchli na požadovanú rýchlosť viac ako dvetisíc míľ za hodinu v priebehu ôsmich sekúnd a dostane sa na nízku dráhu na hranici vesmíru.

Ak pôjde s testovacími pilotmi všetko dobre, Branson uviedol, že bude prvým skutočným pasažierom spoločnosti Virgin Galactic. Nakoniec sa dostanú na rad aj turisti, ktorí si za služby zaplatili. "Nebude mi to dovolené, pokým skúsení piloti let niekoľkokrát nezopakujú," povedal Branson. “Máme vynikajúcu skupinu pilotov a kozmonautov, ktorí v projekt úplne veria a dajú do toho všetko.” Pochybnosti ľudí z celého sveta, však zrejme prelomia až prvotné úspešné lety, keďže projekt má dlhoročné meškanie. Branson totiž predpokladal, že tento míľnik sa podarí dosiahnuť už pred desiatimi rokmi a preto je prirodzené, že mnohí sú stále aj dnes skeptickí.

/data/MediaLibrary/articles/14501/virgin-galactic-branson-christmas.jpgzdroj: Virgin Galactic

“Všetko okolo vesmíru je náročné. Ide o prostredie pre nás neprirodzené a pomerne nebezpečné. A rakety sú samotná raketová veda. Aj preto existuje obrovské množstvo premenných a prekážok, ktoré sa nám v ostatných rokoch darilo postupne prekonávať. Samozrejme, rád by som dokázal, že naši kritici sa mýlia a verím, že pred Vianocami sa nám to aj podarí," naznačil Richard Branson.

Cieľom je doletieť do výšky minimálne 80 kilometrov. O podobné ciele sa snaží aj Jeff Bezos, Bransonov konkurent a obdivovateľ vesmíru, najbohatší človek na svete a majiteľ spoločnosti Amazon, so svojou spoločnosťou Blue Origin. Tú založil už pred takmer dvomi dekádami. Je známe, že o vesmírne končiny sa usiluje aj Elon Musk. Branson si verí, že jeho projekt bude prvým, hoci to nie je prioritou. Je ňou bezpečnosť a aj preto s projektom tak dlho mešká.