Úplne elektrický roadster s unikátnym dizajnom a nadrozmernými kolesami si získava ojedinelú charakteristiku hneď od začiatku. Dokonca sa dokáže skrátiť alebo predĺžiť stlačením tlačidla. Model Skysphere má pritom byť len začiatkom novej série konceptov, do ktorej postupne pribudnú aj modely Grandsphere, ktorý by mal vyjsť budúci mesiac, a Urbansphere, ktorý bude debutovať v roku 2022.

 „Toto je prvý kus vozidla, ktoré predstavuje, ako vnímame budúcnosť,“ povedal Henrik Wenders, vedúci značky Audi v štúdiu v Hollywoode. Novinky o koncepte prichádzajú v čase, keď Audi zaznamenalo najlepší prvý polrok v 52-ročnej histórii značky. Audi vyčlenilo 15 miliárd eur na elektrifikáciu celého svojho portfólia. Do roku 2025 bude Audi v rámci svojho globálneho portfólia ponúkať až 20 rôznych elektromobilov.

/data/MediaLibrary/articles/19941/audi-zdrojaudi.jpg

 Zdroj: Audi

Elektrický pohon vytvára celkový výkon 465 kW. Vďaka týmto parametrom dokáže plne elektrický koncept akcelerovať na stovku za štyri sekundy. Napriek tomu batérie vozidlu zabezpečia dojazd vyše päťsto kilometrov. Futuristický dizajn sa preniesol aj do interiéru vozidla. Interiér Skysphere totiž prekvapuje novými vychytávkami. Prístrojovú dosku tvorí sklený panel, ktorý zahŕňa široký displej. Všetko je však riešené pre komfort z autonómnej jazdy, ktorej sa prispôsobuje aj riadenie.