Vďaka rekordnému rastu cien akcií Arnaultovho koncernu sa majetok tohto francúzskeho podnikateľa výrazne zvýšil. Len nedávno totiž práve rastom cien akcií prekonal métu sto miliárd dolárov v majetku a pridal sa k trojici najbohatších. Dlho na jednom mieste nezotrval a pokračuje stále nahor. Túto jazdu mu môže prekaziť azda len náhly prepad na burze.

Za ostatných sedem rokov Gates nikdy neklesol nižšie než na druhé miesto, ale aj éra počítačov už zrejme naráža na svoje mantinely. Napriek tomu ľudí dnes viac oslovuje retail, nakupovanie, luxusné značky a možnosti spotreby. A práve vďaka všetkým týmto atribútom dvaja najbohatší ľudia na svete Jeff Bezos a Bernard Arnault so svojimi koncernmi naďalej profitujú.

Najnovšia hodnota majetku Arnaulta sa podľa Bloomberg Indexu odhaduje na 107,6 miliardy dolárov a presahuje majetok Gatesa o zhruba 200 miliónov dolárov. Tento týždeň akcie spoločnosti LVMH vzrástli o necelé percento. Celkovo Arnault zhodnotil tento rok o približne 40 miliárd dolárov.

Koncern LVMH rástol aj vďaka dopytu ázijských spotrebiteľov po luxusných kabelkách Louis Vuitton či po alkohole značky Hennessy. Podnikateľ Arnault vstúpil na trh luxusného tovaru prevzatím skupiny a módneho domu, ktoré vlastnil Christian Dior. Následne predal viaceré pridružené biznisy spoločnosti, aby zisk použil v roku 1988 na získanie kontrolného podielu v koncerne LVMH, ktorého hlavné príjmy tvoria portfóliové značky ako Louis Vuitton či Moët & Chandon a Hennessy. B. Arnault dokázal úspešne integrovať viacero celosvetovo známych značiek do jedného koncernu. Spoločnosť LVMH vlastní až 60 dcérskych spoločností.