Návšteva takéto svätostánku sa pre každého milovníka áut stane sviatkom. Múzeum Mercedesu-Benz jedinečným spôsobom dokumentuje viac ako 130 rokov histórie značky. Nachádza sa na deviatich poschodiach dizajnovej budovy s rozlohou 16 500 štvorcových metrov. Obdivovatelia a milovníci koní pod kapotou tam nájdu vystavených 160 automobilov, od najstarších až po najmodernejšie koncepty.

/data/MediaLibrary/articles/11228/d286813.jpgZdroj: Mercedes Benz

Sedem miestností venovaných legendám značky rozprávajú na úvod príbeh vzniku automobilky, päť separátnych miestností dokumentuje vývoj a diverzitu portfólia značky, jedinečná prehliadka sa končí v miestnosti plnej rekordov a pretekárskych modelov. Atmosféru výnimočnosti a luxusu podčiarkujú jedinečný dizajn budovy a kompozícia jednotlivých miestností, odkiaľ sa vám nebude chcieť odísť. Z veľkých sa razom stanú malí, ktorých tu opantá fascinácia a vášeň.

Mercedes-Benz Museum Panorama

Jedinečná noc múzeí v stuttgartskom svätostánku luxusného výrobcu automobilov je na pláne 25. marca a potrvá 12 hodín. Okrem programu pre deti je v prípade pekného počasia pripravené aj pozorovanie hviezd nad mestom prostredníctvom teleskopu umiestneného na streche budovy. Aj panoráma mesta z výšky 42 metrov bude pre návštevníkov impozantným zážitkom.

Múzeom vás prevedie napríklad 75-minútová prehliadka, nespočetné aktivity vás zabavia od popoludňajších hodín až do rána. Najdlhšia párty noci sa bude konať na prízemí múzea, so zabezpečenou dopravou priamo do centra mesta.

/data/MediaLibrary/articles/11228/d286794.jpgZdroj: Mercedes Benz

Noc múzeí v Mercedese láka na špeciálnu interaktívnu výstavu „EY ALTER“, ktorá bude otvorená do druhej hodiny rannej a zabavia sa pri nej nielen dospelí, ale predovšetkým deti. Aj skutočné umenie si nájde svoje miesto. Súčasťou programu je „2nd Best of Slam“, čítanie a diskusia s básnikmi, z ktorých do Múzea Mercedesu zavítajú David Friedrich, Nektarios Vlachopoulos, Samuel Krame, Flori Wintels či Filo a Volker Strübing. Zabavia sa však aj tí najmenší, ktorí v rámci výstavy „Design Fascination“ môžu priniesť nové idey na kreovanie auta budúcnosti. Materiály, tvary a funkcie automobilu sú na samotnej fantázii malých tvorcov.

Múzeum Mercedesu však nebude jediným, ktoré bude možné počas noci múzeí navštíviť. Večerný program zahŕňa aj návštevu Múzea Porsche a stuttgartského Schlossplatz, hlavného námestia v samotnom srdci nemeckej metropoly, ktoré je len na skok od ďalších dvoch významných námestí Karlsplatz a Schillerplatz.