Táto dvojica vedie spomedzi ostatných azda najtesnejší súboj o post druhého najbohatšieho človeka na svete. Vlastnú skupinu v tomto smere má naďalej majiteľ a šéf Amazonu Jeff Bezos, ktorý stojí na čele trojice najbohatších ľudí na svete.

V ostatných týždňoch a podľa najnovších prepočtov magazínu Forbes sa prvýkrát za viac ako dekádu stalo, že Bill Gates nebol prvou ani druhou najbohatšou osobou na svete. Na tomto poste ho vystriedal Francúz Bernard Arnault, ktorý ovláda luxusnú módnu ríšu LVMH.

Dôvodom sú zmeny vo vývoji portfólia francúzskeho podnikateľa, ktoré v počas leta dosahovali pozitívne výsledky. Kvôli vyššiemu dopytu v oblasti luxusného tovaru dokonca musel koncern prijímať viac ako jeden a pol tisíca nových zamestnancov.

Arnaultovi takisto v ostatnom období pomohli nové partnerstvá s Rihannou alebo so Stellou McCartney, ale predovšetkým rekordná výška akcií LVMH, ktorých cena len tento rok vyrástla o viac ako 50 percent.

Aktíva Arnaulta na začiatku júna po prvýkrát prekonali hodnotu 100 miliárd dolárov a spoločne s aktívami zakladateľa Microsoftu sa aktuálne pohybujú na úrovni približne 103 miliárd dolárov.