Miliardár a bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Wynn Resorts je podľa viacerých zdrojov z oblasti umenia anonymným predajcom najmenej troch obrazov, ktoré ponúknu budúci mesiac v rámci aukcie Christie’s. Potvrdzuje to aj iný predaj obrazov zo zbierky miliardára, ktorý sa uskutočnil minulý mesiac v Art Basel Hongkong. Wynn aj aukčný dom Christie’s nateraz tieto informácie odmietli komentovať.

Najcennejším z tejto zbierky by mal byť autoportrét Picassa v pruhovanom námorníckom tričku s názvom „Le Marin“ z roku 1943. Odhaduje sa, že dielo dosiahne cenu prinajmenšom 70 miliónov dolárov a prezentuje sa počas predaja Impresionistického a moderného umenia v aukčnom dome Christie’s. Do aukcie sa tiež dostane obraz ženy s mačkou od španielskeho majstra z roku 1964 s názvom „Femme au chat assise dans un fauteuil“, ktorého cena sa odhaduje na 25 až 35 miliónov dolárov.

/data/MediaLibrary/articles/13233/marin-pablo-picasso-expose-hong-kong-30-2018-0-729-487.jpgzdroj: La Croix

Dielo iného umelca Andyho Warhola, naopak, zobrazuje modernejší žáner, a to Elvisa Presleyho oblečeného ako kovboj strieľajúci od pása. Obraz odhadujú na 30 miliónov dolárov a bude súčasťou predaja v pokračovaní nasledujúci týždeň. Maľba sa naposledy objavila v aukcii v roku 2012, keď v sieni Sotheby's získala 37 miliónov dolárov. Kúpili ho zástupcovia rodiny Mugrabiovcov, ktorá vlastní jednu z najväčších svetových súkromných zbierok „Warhol“.

Sedemdesiatšesťročný Steve Wynn, jeden z popredných amerických zberateľov moderného a súčasného umenia, v minulosti už úspešne predal Warholovo dielo „Superman“ z roku 1981. Obraz vtedy vystavovali v galérii Acquavella Galleries v rámci Art Basel v Hongkongu. Požadovaná cena bola 19,5 milióna dolárov. S informáciami prišiel umelecký web Artnet.