Model 3 predstavili už v roku 2016. Odvtedy sa však firme nepodarilo dodržiavať sľuby o verzii za 35 000 dolárov. Až doteraz. Namiesto nejakého oznámenia s veľkou publicitou však vo štvrtok večer jednoducho spustili objednávky na internetovej stránke. Auto označené ako Model 3 Standard Range má dojazd 350 km, maximálnu rýchlosť 210 km/h a z nuly na stovku zrýchli za 5,6 sekundy.

Zároveň pribudol v ponuke Model 3 Standard Range Plus, ktorý má mierne lepšie výkony. Jeho cena je 37 000 dolárov pred úľavami. Úľavy poskytujú štáty na ekologické vozidlá, preto sa cena na rôznych miestach sveta, ale aj v samotných USA môže líšiť. Táto verzia má dojazd 385 km a rýchlosť 225 km/h. Zrýchlenie z pokoja na 100 km/h zvládne za 5,3 sekundy.

Všetky verzie dostali úpravy technického vybavenia, ktoré im zvýšili výkon približne o 5 percent. Model Long Range s pohonom zadných kolies tak má teraz dojazd až 520 km.

/data/MediaLibrary/articles/14910/tesla.jpgzdroj: Autovision.ro

Zatvoria obchody

Pred kúpou môže zákazník vozidlo vyskúšať. Tesla ponúka jeho zapožičanie s tým, že vrátiť ho treba buď po siedmich dňoch, alebo po najazdení 1 000 míľ (1 600 km).

Zníženie ceny dosiahla Tesla aj tým, že nový model predáva iba online. V najbližších mesiacoch zatvorí väčšinu svojich kamenných predajní, nechá si len zopár obchodov na miestach s vysokým pohybom ľudí. Tieto obchody budú slúžiť ako predvádzacie galérie a informačné centrá firmy. Tesla odhaduje, že tento krok jej umožní znížiť cenu všetkých modelov v priemere o 6 percent.