/data/MediaLibrary/articles/16208/caviar-1.pngZdroj: CAVIARJedným z jej posledných výtvorov bol nový iPhone 11 Pro, na ktorý použili pol kilogramu zlata a 137 diamantov. To však bol len základ. Dominantným prvkom celej prerábky je hodinový mechanizmus, ktorý zaberá celú zadnú stranu. Odkrytý je aj tourbillon, ktorý kompenzuje rozdiely chodu v rôznych polohách tým, že zotrvačník aj krokové koliesko sa pravidelne otáčajú.

Caviar iPhone 11 Pro Discovery Solarius podľa výrobcu symbolizuje "večný život, ktorý dáva Slnko našej planéte". Zdôrazňuje to ciferníkom zo zlata a žltými diamantami. Na výber je niekoľko verzií, cena za najvyššiu variantu SOLARIUS ZENITH FULL GOLD telefónu iPhone 11 Pro Max s 512 GB pamäte je až 114 680 eur. Slnečný smartfón zapadá do série našej slnečnej sústavy, v ktorej už sú mobily nazvané Mars, Luna či Terra. Tie obsahujú horniny z vesmírnych telies - z Mesiaca či z meteoritu, ktorý dopadol na Zem.

Zladili aj slúchadlá

K neobyčajnému telefónu patria aj unikátne doplnky. Preto Caviar nezostal len pri mobiloch, ale najnovšie /data/MediaLibrary/articles/16208/caviar-2.jpgZdroj: CAVIARzaradil do svojej kolekcie aj bezdrôtové slúchadlá AirPods Pro. Aby ladili s novým zlatým iPhonom, sú tiež z 18-karátového zlata. Z rovnakého materiálu je aj puzdro na bezdrôtové dobíjanie. Exkluzívny materiál znamená aj exkluzívnu cenu - 61 350 eur. Okrem zlatej verzie ponúka Cavia aj AirPods potiahnuté kožou za výrazne nižšiu cenu od 1 260 eur do 1 410 eur.