Medzi celosvetovo uvádzané a najvýznamnejšie aukcie patria aktuálne aj fotografie Andyho Warhola: Better Days.

Aukcia fotografií je zameraná na získavanie finančných prostriedkov, ktoré pomôžu umelcom v Spojených štátoch, ktorých postihla krízová situácia pre svetovú nákazu COVID-19.

Aukčná sieň Christie's otvára aj novú formu online predaja, ktorá umožňuje až týždenné predkladanie ponúk, pričom každá časovaná aukcia sa bude pohybovať v rozsahu od dvoch do troch týždňov.

Počet predajov plánovaných na druhý štvrťrok sa bude naďalej zvyšovať, uvádza Christie's, a na predaj bude využívať aj svoje tímy v New Yorku, Londýne, Paríži a Hongkongu.

Najnovšie plánované predaje zahŕňajú umenie 20. storočia, ázijské umenie, dekoratívne umenie, fotografiu, vedu a prírodné dejiny, ako aj šperky, hodinky a kabelky.

Každý online predaj je tak dostupný pre zákazníkov priamo z ich domova vďaka online platbám a počas celého dňa. Klienti môžu dostávať aktualizácie predaja prostredníctvom e-mailu či aplikácie Christie's.

Online aukcie spoločnosti Christie's prinášajú v týchto časoch výnimočné výsledky a oslovujú široké publikum z celého sveta. Ešte v roku 2019, keď sa začínalo uvažovať aj o podobných predajoch, navštívilo stránky Christies.com viac ako 13,3 milióna návštevníkov na celom svete.

/data/MediaLibrary/articles/17195/christies.jpgZdroj: https://observer.com/2020/04/christies-sothebys-furlough-staff-cuts-coronavirus/