V tom čase to bolo jediné takéto auto na svete. Britská ikona, ktorú vyrábali v 60. a 70. rokoch minulého storočia, dostala úplne nový pohonný systém s nulovými emisiami. Fotky elegantného kabrioletu s bledomodrou metalízou obleteli celý svet a elektrické auto vyvolalo veľký záujem. Nečudo, že Jaguar Land Rover sa rozhodol spustiť jeho sériovú výrobu.

Hoci hovoriť o nejakej sériovosti je predčasné. Autá budú vyrábať ručne a nie je stanovený žiadny plán ani nejaký konečný počet. Namiesto toho automobilka uviedla, že keď potenciálni kupci prejavia záujem, autá vyrobia podľa ich dopytu. Konštruovať vozidlá budú v dielni Jaguar Land Rover v anglickom Rytone, kde vznikol aj prvý exemplár pre princa Harryho. Dodávky sériových vozidiel sa očakávajú v roku 2020 a cena bude naozaj kráľovská – 350 000 libier.

/data/MediaLibrary/articles/13950/jaguar.jpgzdroj: Jalopnik.com

Najkrajšie na svete

Tvary ostanú zachované rovnaké ako pred 50 rokmi. Mimochodom, legendárny Enzo Ferrari sa o E-Type vyjadril, že je to najkrajšie auto na svete. Moderné budú len prístroje na palubnej doske, hoci aj ony sa budú čo najviac podobať pôvodným. Svetlá budú v záujme úspornosti tvoriť LED žiarivky. Batérie umožnia dojazd 270 km na jedno nabitie. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h dosiahne za 5,5 sekundy, čo je o sekundu skôr, ako pri originálnom modeli s benzínovým motorom. Sériové vozidlo predstavili v bronzovej metalíze, ale záujemcovia zrejme budú mať na výber viacero farieb. Prototyp použitý na svadbe ostane v historickej kolekcii automobilky. Jeho hodnota je teraz neoceniteľná.