Spoločnosť doteraz obchodovaná už vyše 31 rokov na newyorskej burze, prejde do súkromných rúk. Hoci v ostatných rokoch zažila niekoľko náročných období, jej nový majiteľ odhaduje, že trh s umením opäť rastie, a preto by mala aj značka Sotheby’s. Zároveň nabehne na rovnakú dráhu ako konkurenčná spoločnosť Christie’s, ktorú vlastní francúzska rodina Pinaultovcov.

Miliardár Patrick Drahi je zakladateľom telekomunikačnej spoločnosti Altice a tiež milovníkom umenia, preto sa rozhodol kúpiť firmu v období, keď má potenciál ďalšieho rastu. Po finančnej kríze, ktorej sa totiž nevyhol ani trh s umením, musela Sotheby’s pristupovať ku škrtaniu nákladov, k obmedzovaniu prevádzok či čeliť útokom investorov hedžových fondov, ktorí mali viac ako 10-percentný podiel.

Trh s umením opätovne naštartovala rekordná transakcia za obraz Leonarda da Vinci Salvador Mundi, ktorého cena presiahla 450 miliónov dolárov. Trh si získal nových záujemcov a podporila ho aj séria veľmi úspešného predaja diel, ktoré sa objavili na trhu. Faktom však je, že tento rekordný predaj viedla konkurenčná Christie’s. Lenže trh jeden a z jeho rozmachu nepriamo profitovala aj Sotheby's.

Päťdesiatpäťročný Patrick Drahi je pôvodom marocký podnikateľ, ktorý sa s rodinou presťahoval do Montpellier vo Francúzsku, keď mal pätnásť rokov, a začal svoju kariéru vo Philipse. Následne sa vypracoval v americkej spoločnosti Liberty Global. Založil aj televíznu spoločnosť i24news, ktorá sídli v Izraeli a vysiela spravodajstvo vo viacerých jazykoch. Najviac sa k rozmachu vlastného biznisu dopracoval až pred šiestimi rokmi, keď sa mu podarilo odkúpiť druhého najväčšieho mobilného operátora SFR a ďalšie káblové spoločnosti v Amerike, kde sa následne presadil s firmou Altice. Dnes rovnako vlastní aj Portugal Telecom, viacero amerických káblových televízií a spoločností a tiež káblové spoločnosti v Izraeli. V roku 2015 magazín Forbes odhadol jeho majetok na viac ako 10 miliárd dolárov.