Osem obrazov tohoto slávneho speváka sa prizmaticky objaví v meste, ktoré ho tak preslávilo. Sotheby’s New York dá možnosť kupcom získať predovšetkým abstraktné Sinatrove obrazy, ktoré dokončil okolo roku 1991 v Palm Springs, kde žil so svojou štvrtou a poslednou ženou Barbarou. Námetovo a štýlovo sa diela od seba líšia. V ponuke sa dá nájsť parafráza na slávne dielo od holandského umelca Pieta Mondriana Broadway Boogie Woogie zo 40. rokov. Ďalšie dielo zase zobrazuje bielu tvár na modrom pozadí. Tento naivným, až primitívnym spôsobom namaľovaný obraz má byť Sinatrovým autoportrétom v dobe, kedy si prechádzal ťažkým rozchodom so svojou predošlou manželkou Avou Gardner.

/data/MediaLibrary/articles/14415/sinatra-zdroj-artnet.jpgzdroj: Artnet.com

Spoločne s ručne vytvorenými dielami od Franka Sinatru, aukcia v Sotheby’s ponúkne aj vyše 130 ďalších cenností zo zbierky Sinatrovcov, vrátane šperkov, umeleckých diel aj od ďalších umelcov, alebo užitého umenia. Záujemci a milovníci Sinatrovského odkazu a života si tak môžu zaobstarať napríklad zásnubný diamantový prsteň, ktorým, aj s pomocou poháriku šampanského, požiadal Frank Barbaru o ruku.

Podľa databázy Artnet sa diela Franka Sinatru objavili na aukciách v období medzi rokmi 1990 až 2017 presne 39-krát. Cenovo sa pohybovali v rámci odhadovaných hodnôt. Najvyššie sa vyšplhal predaj jeho diela v roku 2016. Išlo o Sinatrov obraz, ktorý pochádzal zo zbierky Ronalda a Nancy Reaganových, a ktorý prvej dáme venoval k narodeninám sám Sinatra osobne. Z pôvodnej odhadovanej ceny 8000 dolárov sa toto dielo vyšplhalo až na 223 500 dolárov.

New York, New York 6. decembra 2018 na aukcii Lady Blue Eyes: Property of Barbara and Frank Sinatra uvidí, či sa podarí tento rekord prekonať. 

/data/MediaLibrary/articles/14415/sinatra-zdroj-hyperallergic.jpgzdroj: Artnet.com