Pred niekoľkými dňami to podnikateľ zo San Francisca uviedol s tým, že riešenie súčasného stavu je najvyššou prioritou. Zakladateľ Twitteru a platobnej aplikácie Square tak venuje na tento účel jednu miliardu dolárov.

Táto suma nie je v jeho prípade vôbec marginálna a predstavuje až takmer tretinu jeho súčasného majetku. Vážnosť situácie si však uvedomuje čoraz viac a avizuje, že kroky na zastavenie pandémie by mali byť iniciované nielen politikmi. Dorsey bližšie neuviedol, kam presne budú prostriedky smerovať a ako budú využité v boji proti nákaze Covid-19.

Na tento účel využil akcie, ktoré vlastní v spoločnosti Square. Zrejmé je, že prostriedky by mali byť distribuované skrz nadáciu Start Small Foundation. V domovských Spojených štátoch evidujú nedostatok pľúcnych ventilátorov a ochranných prostriedkov, podobne ako inde vo svete na následky pandémie dopláca aj tamojšia ekonomika.

Štyridsaťtriročný podnikateľ na margo daru uviedol, že využil akcie aplikácie Square a nie Twitteru, pretože ich vlastnil vo väčšom počte. Akcie sa budú časom predávať, čo by mohlo mať vplyv na ich hodnotu a celkovú veľkosť daru. Dôležité preňho bolo, aby videl výsledky a vedel pomôcť aj v krátkodobom horizonte, čo je v terajšej situácii nanajvýš potrebné.

Šéf Twitteru nie je jediný technologický miliardár, ktorý prisľúbil časť svojho bohatstva úsiliu s bojom proti koronavírusu. Zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg venoval 30 miliónov dolárov. Šéf Amazonu Jeff Bezos venoval 100 miliónov dolárov potravinovým bankám v Spojených štátoch a na pomoc tým, ktorí v tomto období zápasia s hladom. Výkonný riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook v marci oznámil, že spoločnosť daruje prostriedky na lekárske potreby Taliansku.