Tento týždeň sa v Los Angeles konala prezentácia novinky automobilovej značky Audi. Najnovší model e-Tron cieli technológiami na Teslu a pritom využíva aj prvky od Porsche.

Hviezda filmu Iron Man už viackrát promoval značku Audi aj v samotnom filme, kde sa preháňal na modeli R8. Tentoraz ho však doslova roztancoval nový model e-Tron GT, elektrický koncept, od ktorého si automobilka sľubuje rovnako veľa.

/data/MediaLibrary/articles/14460/1x-1-1-.jpgzdroj: Audi

Podľa odborníkov z automobilového biznisu nový model čerpá z viacerých doterajších modelov a zároveň si požičiava aj prvky od Porsche. Výsledok však stojí za to a je rovnako jedinečný ako predchádzajúce agresívne modely od Audi.

„Takáto kooperácia je dobrá,“ uviedol na margo týchto výpožičiek Mark Del Rosso, prezident spoločnosti Audi of America. Samotná promo akcia bola premiérou pre Del Rossa, ktorý donedávna pôsobil ako šéf v spoločnosti Bentley Motors. Na čele Audi v Spojených štátoch bude od začiatku decembra.

/data/MediaLibrary/articles/14460/1x-1-2-.jpgzdroj: Audi

Štvordverové „coupe“ s výkonom 590 konských síl je najnovšou elektrickou ponukou Audi, ktorá odhalila už e-Tron SUV v septembri a pred niekoľkými týždňami superstar značky PB18 e-Tron. Audi e-Tron Sportback príde na rad ako ďalší v zostave. Do roku 2025 budú 30 percent predaja značky tvoriť elektrické modely.

„Meniaci sa svet potrebuje krásu a inteligenciu, aby sa posúval dopredu,“ uviedol v oficiálnej správe Del Rosso. Audi e-Tron GT sa začne predávať v druhom štvrťroku roku 2019 s prvými dodávkami od roku 2020. Pozrite si prvé pohľady na nový model.

/data/MediaLibrary/articles/14460/1x-1.jpgzdroj: Audi