Projekt prirodzeným spôsobom rozšíril historické centrum a po tichých, pokojných uličkách Starého Mesta priniesol rovnováhu v podobe dynamického prostredia na nákupy, oddych, prácu, ale aj na moderné bývanie. Projekt dnes zároveň vďaka svojim parametrom spĺňa aj dôležitú ochrannú funkciu. Založenie základov stavby 16 metrov pod hladinou Dunaja prostredníctvom špeciálnych technológií dômyselne chráni Bratislavu nielen pred tzv. storočnou, ale aj tisícročnou vodou v celej šírke terajšej nábrežnej promenády.

/data/MediaLibrary/articles/10439/profimedia-0300293241.jpg

Keď má biznis dušu

Pátrať po dôvodoch, prečo sa Eurovea na rozdiel od desiatok ďalších multifunkčných centier na Slovensku, ktoré za uplynulých 10 rokov zažili nevídanú expanziu, v krátkom čase stala doslova srdcovou záležitosťou nielen Bratislavčanov, si nevyžaduje rozsiahle analýzy. Väčšina argumentov „za“ sa ponúka už pri pohľade na samotný projekt stojaci na nábreží Dunaja. Miesto, zeleň, priestor na prácu aj na zábavu. Citlivé urbanistické riešenia spolu s verejnými priestormi s prístupom k Dunaju a atypické časti budov dávajú celému projektu prirodzený nádych výnimočnosti a príjemnej exkluzivity pre všetkých. Tento efekt sa podarilo dosiahnuť aj napriek faktu, že projekt odvážne štartoval v čase, keď sa najväčší realitný boom doslova zo dňa na deň rozpadal pod vplyvom celosvetovej ekonomickej recesie. Triezvejší a pragmatický prístup však projektu, paradoxne, prospel a dnes má Eurovea napriek komerčnosti aj niečo navyše... Genia loci. „Rok 2016 je pre nás zatiaľ najlepší, čo sa týka návštevnosti a obratu nájomcov. Napriek tomu sme presvedčení, že Eurovea ešte nedosiahla svoje maximum a má potenciál na zlepšenie,“ hovorí dnes o projekte Peter Korbačka, majiteľ komplexu. Jeho slová potvrdzujú aj hospodárske výsledky. Zisk spoločnosti sa z viac ako 21-miliónového mínusu dostal uplynulý rok do kladných čísel a Eurovea začala zarábať. Zisk na úrovni 4,13 mil. eur a priebežný nárast tržieb dnes umožňujú ďalej rozvíjať komplex.

Rekonštrukcia aj rozširovanie komplexu

V Eurovea už približne dva roky prebiehajú čiastkové rekonštrukcie objektu. Maximálne vyťažené eskalátory a sociálne zariadenia prechádzajú renováciou ako prvé. Nasledovať budú oddychové zóny v interiéri a plánuje sa tiež zmena terás na nábrežnej promenáde, ktoré najmä v teplých mesiacoch zažívajú neustály nápor návštevníkov. Vlastník komplexu zároveň naznačil svoje plány ohľadom ďalšieho rozširovania terajšieho komplexu. „Súčasťou rozšírenia bude 25-tisíc štvorcových metrov nových kancelárskych priestorov a 150 bytov s výhľadom na Dunaj. Expanzia Eurovea bude kopírovať súčasnú schému, to znamená, že pôjde o rozšírenie celého multifunkčného objektu,“ spresňuje Oľga Hammer, PR a marketingová manažérka Eurovea.

Projekt v hľadáčiku investorov

Výnimočný projekt nielen v celoslovenskom, ale tiež v európskom meradle, získal za krátky čas existencie množstvo významných ocenení. Nechýba medzi nimi cena „Stavba roka“, „Developer roka“ či ocenenia „Najlepší rezidenčný projekt“, „Najlepší kancelársky projekt“ a tiež cena za „Najlepší projekt nákupného centra“ zo strany prestížneho magazínu Construction & Investment Journal – CIJ Awards Slovakia. Projekt sa pre svoju atraktívnosť postupne dostáva do hľadáčika investorov. Práve Eurovea totiž môže už v krátkom čase dokázať, že investovanie nie je len „zábavou“ úzkeho okruhu bohatých ľudí. Do popredia sa čoraz viac dostávajú tzv. lokálne dlhopisy. Drobným investorom umožňujú vložiť voľné prostriedky do investícií, ktoré majú doslova na dosah. Otvárať príležitosti je úlohou bankárov. J&T Banka v súčasnosti ponúka lokálne dlhopisy projektov, medzi ktorými sa nachádza aj komplex Eurovea. Atraktívnosť už zabehnutého projektu sa stáva zaujímavou príležitosťou, ako rozumne investovať a získať viac, ako by bolo možné uložením voľných prostriedkov na bežných bankových vkladoch.

EUROVEA V ČÍSLACH

58 000 m2 obchodných plôch

24 500 m2  kancelárskych plôch 

5-hviezdičkový hotel Sheraton s 209 izbami

142 obchodných jednotiek

30 kaviarní, barov a reštaurácií

1 729 podzemných parkovacích miest

235 luxusných nábrežných bytov s výhľadom na rieku

fitnes klub

multiplex s 9 kinosálami