S jeho statusmi totiž síce dosiahol veľké ohlasy a sledovanosť, ale podobne ako Musk prispel k výraznému poklesu cien akcií spoločnosti Zozo. V najnovšom vyhlásení na Twitteri preto uvádza, že si v “postovaní” dáva pauzu.

Pred istým časom totiž v priebehu štyroch obchodných dní stratili akcie spoločnosti 17 percent hodnoty, k čomu prispeli nielen posty šéfa firmy ale aj avizovaný pokles zisku v súčasnom obchodnom roku. Len čo výkonný riaditeľ prišiel so statusom, že si dáva pauzu v “twitovaní”, akcie zosilneli o zhruba percento.

“Chcem sa zamerať na moju aktuálnu prácu," uviedol Maezawa. "Určite dosiahneme opätovné výsledky,” dodal. Maezawa tak nasledoval nedávne kroky šéfa spoločnosti Tesla Elona Muska, ktorého nereálne statusy na rovnakej sociálnej sieti viedli k výrazným pohybom akcií firmy a zneisťovali investorov. Všetko viedlo až k pokute pre Muska, ktorý sa aktuálne drží bokom od mnohých kľúčových rozhodnutí.

S Maezawom ho však spája ešte niečo. Ešte minulý rok sa obaja objavili spoločne a oznámili, že japonský výkonný riaditeľ sa stane prvým komerčným cestujúcim na Mesiac v projekte SpaceX. Výlet je naplánovaný na rok 2023.

Divokú jazdu akcií spoločnosti Zozo odštartovali Maezawove statusy na sociálnych sieťach začiatkom tohto roka. V januári povedal, že vyplatí 100 miliónov jenov (909-tisíc dolárov) stovke ľudí, ktorí budú zdieľať jeden z jeho statusov. Čo viedlo k tomu, že sa tento príspevok znovu zdieľal rekordných päť miliónov krát.

Vedel očividne prečo to robí. Rekordnú odozvu využíval na promovanie produktov ako aj nábor zamestnancov, či prezentovanie jeho denného jedálnička. Jeho rozhodnutie prispelo k debate o tom, aký vplyv, pozitívny či negatívny, dnes majú sociálnej siete v rukách vedúcich pracovníkov firiem.