Netrvalo dlho, rok sa ešte ani poriadne nerozbehol a len niekoľko dní po kúpe jednej z najdrahších rezidenčných nehnuteľností v Londýne odkúpil zakladateľ spoločnosti Citadel aj newyorský penthouse za takmer 240 miliónov dolárov v projekte 220 Central Park South. Apartmán s rozlohou neuveriteľných vyše dvetisíc štvorcových metrov mu poskytne domov v New Yorku, kde Griffin trvale pôsobí. Predajná cena z tejto transakcie robí nový Griffinov domov jedným z najdrahších bytov v Amerike.

„Griffin je rozhodne celosvetovým lovcom trofejí a odkúpil nehnuteľnosť, ktorá dnes bude v New Yorku budovou číslo jedna,“ povedala Donna Olshanová, prezidentka spoločnosti Olshan Realty Inc. „Nemyslím si však, že tento obchod hovorí niečo o skutočnom stave na trhu. Je to len jeden obchod, v každom prípade klobúk dole pred developermi, že sa im podaril podobný predaj.“

Začiatkom tohto mesiaca už pritom Griffin zaplatil približne 120 miliónov dolárov za takmer 200-ročné sídlo s výhľadom na londýnsky St. James's Park, ktorý je asi päť kilometrov od Buckinghamského paláca. Budova zahŕňa telocvičňu, bazén a rozšírenie podzemia.

Päťdesiatnik Ken Griffin začínal kariéru obchodovaním s dlhopismi, a to ešte z jeho internátnej izby na Harvardovej univerzite. Rodák z Floridy následne v roku 1990 založil spoločnosť a fond Citadela a rozšíril ju na globálnu spoločnosť, ktorá spravuje hedgeové fondy a je tvorcom trhu. Podľa indexu Bloomberg Billionaires predstavuje jeho majetok hodnotu takmer desať miliárd dolárov.

Vo svete realít nie je Griffin vôbec žiadnym začiatočníkom a hoci sa sumy za nedávne obchody zdajú v súčasnej situácii premrštené, má cit aj pre tento biznis a nie je v ňom nováčikom. Celkovo investoval do realít v New Yorku a v Chicagu už viac ako 500 miliónov dolárov, a to bez najnovších nákupov. Okrem toho investície smerovali napríklad do dvoch podlaží hotela Waldorf Astoria v Chicagu či do penthousu na Miami Beach. Na rodnej Floride dokonca investoval do nehnuteľností približne 230 miliónov dolárov.

Svoju investičnú stratégiu smeruje aj na svet umenia. V roku 2016 kúpil diela od Jacksona Pollocka a Willema de Kooning z nadácie Davida Geffena za približne 500 miliónov dolárov. Je tiež aktívnym filantropom, ktorý daroval viac ako 600 miliónov dolárov na vzdelávacie a kultúrne účely vrátane Art Institute of Chicago či do Whitneyho múzea amerického umenia na Harvardovej univerzite.