Automobilka tento týždeň predstavila už tretiu generáciu legendárnej limuzíny v podobe modelu Flying Spur. Uzavrela tak svoje portfólio nových modelov značky Bentley, v ktorom nechýbajú agresívne kúpe, hybridné aj dieselové SUV, aristokratická limuzína ani najnovšia supermoderná limuzína. Ponuka je dostatočne moderná a bohatá, aby vydržala nasledujúcich niekoľko rokov a aby sa tak Bentley mohol naplno venovať celosvetovému predaju. Podľa slov Bentley ide o najprepracovanejší luxusný sedan na svete.

Pochopiteľne, Bentley muselo vychádzať z predchádzajúcich modelov a najmä sledovať aj líniu modelu Continental GT, ktoré dostalo podobnú prednú masku a tvary. Napriek tomu hrá vlastnú pieseň a píše svoj príbeh. Má na to všetky potrebné parametre, ktoré sa nekončia len pri tom, že vozidlo dokáže ísť rýchlosťou až 333 kilometrov za hodinu. Markantná je tiež dĺžka limuzíny prevyšujúca 5,3 metra.

/data/MediaLibrary/articles/15460/bentley-flying-spur-2019-16-nestandard1.jpgzdroj: Bentley

Rýchlosť však nebude nijako rozhodujúca, veľa závisí od povesti značky Bentley, keďže pre budúcich majiteľov Flying Spuru bude kľúčové, ako limuzína dokáže držať krok so súčasnosťou efektívnych a technológiami nabitých áut. To platí aj o interiérových materiáloch, kvalite a zhotovení, o pohodlí a o užitočnom komforte, teda o všetkom, čo bohatí majitelia podobných áut požadujú na prvom mieste.

A to sa podľa najnovších hodnotení a fotografií Flying Spuru automobilke aj podarilo. Nielen tvarmi ovplyvnenými modelom Continental GT či výraznými okrúhlymi svetlometmi s adaptívnym lúčom. Novinkou pre fajnšmekrov je aj vysúvacia soška loga letiaceho písmena B na prednej kapote auta, podobne ako pri konkurenčnom Roll-Royce, ktoré je elektricky vysúvacie. Interiér vozidla je najmä o detailoch na koži a na dreve, o spracovaní prešitia, leštených materiáloch, ako aj o decentnej kompozícii palubnej dosky, ktorá síce skrýva množstvo súčasných technológií, ale, čo je skvelé, odhaľuje ich až vtedy, keď si to vodič žiada, napríklad otáčací stredový displej. Pod kapotou je šesťlitrový dvanásťvalcový motor s prepĺňaním. Produkuje výkon 635 koní a dveapoltonové auto rozbehne na stovku za 3,8 sekundy.

/data/MediaLibrary/articles/15460/bentley-flying-spur-2019-19-nestandard1.jpgzdroj: Bentley

Novinku z výroby v Crewe by si zákazníci mohli kúpiť už po lete tohto roku, pričom, ako uvádza automobilka, predaj bude globálny so zameraním na európsky, čínsky a americký trh. Cena by sa mala začínať na sume 205-tisíc eur. Plánuje sa aj 8-valcová verzia a tiež model s plug-in hybridným pohonom.