Ide zatiaľ len o koncept, ale aj v prípade limitovanej sériovej výroby ho na cestách neuvidíte. Auto je určené len na uzavreté pretekárske okruhy a tomu je prispôsobená jeho konštrukcia. Nenájdete v ňom napríklad bežnú bezpečnostnú výbavu, ktorú si vyžadujú cestné predpisy– napríklad airbagy. Na druhej strane má v kokpite úchyty na špeciálne pretekárske pásy. Rovnako aj sedadlá sú veľmi sparťanské. Všetky pohodlné poťahy sedadiel aj interiéru museli ustúpiť požiadavkám na čo najnižšiu hmotnosť. To získalo v záujme vytvorenia super rýchleho žihadla absolútnu prioritu. Rýchlosti sú prispôsobené aj tvary. Tie boli mimoriadne aerodynamické už pri predchádzajúcich modeloch, ale tu zašli dizajnéri ešte ďalej. Auto je vysoké len 995 mm, čo je o 300 mm menej ako v prípade Chironu. Na streche je špeciálny poťah, ktorý pri vyšších rýchlostiach vytvára malé bublinky v podobe vystupujúcich kvapiek. Tie zlepšujú obtekanie vzduchu o 10 percent a zlepšujú aerodynamický prítlak o 17 percent.

Monštrum pod kapotou

Rýchlosť by však nebola možná bez dostatočnej energie a o tú sa postaral obrovský 16-valcový motor s objemom neuveriteľných 8 litrov. Ten sa objavil už v sériovom modeli Chiron. V ňom však mal výkon „len“ 1 580 koní. V Bugatti prispôsobili pohonnú jednotku pre špeciálne 110-oktánové pretekárske palivo, pridali štyri turbodúchadlá a výsledkom je výkon až 1 850 koní. O obrovskú rýchlosť sa však nepostaral len samotný motor. Kým Chiron má hmotnosť 2 000 kg, v prípade Bolide sa ju podarilo znížiť až na 1 240 kg. Ide o hmotnosť prázdneho auta, no aj po natankovaní na jednu konskú silu pripadá výrazne menej ako 1 kg. Žiaden div, že Bolide je doslova raketa na kolesách. Z nuly na stovku zrýchli za 2,17 sekundy. Na 200 km/h mu to trvá 4,36 s, na 300 km/h sa dostane za 7,37 s a na 400 km/h za 12,08 sekundy.

Bugatti poskytlo údaj aj pre zrýchlenie z 0 na 500 km/h. Ten znie 20,16 s, ide však len o teoretický výpočet, ktorý vznikol na základe simulácií. Rovnako nie je ešte známa maximálna rýchlosť. Tá by mala výrazne prevyšovať 500 km/h, ale zatiaľ ju neotestovali. Ani suma, ktorú si musí prípadný záujemca nachystať, ešte nie je známa.

/data/MediaLibrary/articles/18444/bg.jpgZdroj: Bugatti

/data/MediaLibrary/articles/18444/bg-2.jpgZdroj: Bugatti

/data/MediaLibrary/articles/18444/bg-3.jpgZdroj: Bugatti

/data/MediaLibrary/articles/18444/bg-4.jpgZdroj: Bugatti

/data/MediaLibrary/articles/18444/bugatti-bolide.jpgZdroj: Bugatti