Newyorskí novinári mali najnovšie možnosť nahliadnuť do najvyšších poschodí novej rezidenčnej budovy na Manhattane –  Central Park Tower. Ďalší luxusný mrakodrap spoločnosti Extell prekonal inú budovu z vlastného portfólia prominentného developera, budovu Manhattan 432 Park.

Najvyšší obytný mrakodrap na svete oficiálne dosiahol svoju plnú výšku 17. septembra, ale bude dokončený až v roku 2020. Developer budovy Extell stojí za ďalšími poprednými budovami v New Yorku vrátane rezidenčných mrakodrapov One57 či Brooklyn Point. Po dokončení bude veža ponúkať 179 luxusných bytov, ako aj sedemposchodový komplex Nordstrom a exkluzívny klub Central Park s vybavením pre obyvateľov.

Budova sa nachádza na prestížnej adrese, ktorú v New Yorku označujú za Aleju miliardárov a tú tvorí súbor ôsmich ultraluxusných mrakodrapov pozdĺž južného konca Central Parku. Niektoré z budov boli nedávno postavené, zatiaľ čo iné sú stále vo výstavbe. Central Park Tower má až 131 poschodí, pričom aktuálne bolo pre médiá dostupné najvyššie poschodie pre verejnosť na 107. úrovni.

/data/MediaLibrary/articles/15914/central-park-tower-7.jpgzdroj: Extell.com

Všetko okolo novej veže, sa pochopiteľne, ako v prípade ostatných točí okolo výhľadu, čo je pre Newyorčanov najväčšou pridanou hodnotou. Túto lokalitu definuje najmä prestíž, a ako uviedol zakladateľ spoločnosti Extell a developer Gary Barnett, “vynikajúcou črtou veže Central Park Tower je práve nádherný výhľad. Vidíte všade a všetkými smermi. V noci vidíte prekrásnu panorámu Manhattanu a nič vám nezakrýva výhľad”. Následne Barnett stlačil tlačidlo vedľa pódia a okolité závesy dovtedy zakrývajúce okná poschodia padli na podlahe.

Veža Central Park Tower bude síce dokončená v roku 2020, ale predaj nehnuteľnosti sa už začal. Od júna bolo uvedených do predaja sedem jednotiek, od dvojizbovej izby za 6,9 milióna dolárov až po päťizbovú rezidenciu na 112. poschodí za 63 miliónov dolárov.