Z časti aj preto, že ide o posledný voľný apartmán v jedinečnej budove dizajnérskej firmy Herzog & de Meuron’s 56 Leonard TriBeCa. Podľa realitných maklérov ju je nemožné prehliadnuť ani v inak menej nápadnej štvrti Tribeca na Manhattane. Jej vzhľad odhalili už v roku 2008 a dodnes si postupne získavala priazeň bohatých klientov. Do tej miery, že aktuálne ostal v ponuke posledný apartmán, za ktorý majiteľ požaduje takmer 18 miliónov dolárov.

/data/MediaLibrary/articles/12211/800x-1-1-.jpgzdroj: 56 Leonard Tribeca

Posledný penthouse

Netradičný mrakodrap so šesťdesiatimi poschodiami získava postupom času viaceré označenia. Po ôsmich rokoch stavby, ktorú zastihli aj finančné problémy, samotní architekti hovoria o diele ako konzole, ktorá pôsobí skôr labilne, ale dynamicky zároveň, s hromadou sklenených a oceľových stavebných prvkov. To súhlasilo. Netradičný dizajn zároveň ponúkal viaceré inak netypické prvky rozmiestnenia apartmánov, vybočení z klasického obdĺžnik a zároveň panoramatických výhľadov na New York. To si u klientov získavalo priazeň a u maklérov zvyšovalo predajnú cenu. Najvyššie poschodia sa do predaja dostali s cenou takmer 48 miliónov dolárov a majitelia 53. a 54. podlažia dokonca predávali obe spoločne za balíkovú cenu 65 miliónov. Posledný apartmán z ponuky je na 52. poschodí budovy a poskytuje luxus, ktorý si penthouse zasluhuje.

/data/MediaLibrary/articles/12211/800x-1.jpgzdroj: 56 Leonard Tribeca

Moderný luxus

Apartmán s rozlohou 340 metrov štvorcových má výhľad na sever, juh aj západ metropoly. Bytový balkón dodáva ďalšie desiatky štvorcov naviac. Spolu so samotným apartmánom budú kupujúci mať prístup ku krytému divadlu a bazénu, wellnesu, herni a súkromnej jedálni, ktorá sa zdieľa s ďalšími obyvateľmi. Tento typ moderných apartmánov v starej časti mesta je však najmä o luxuse a pridanej hodnote, ktorú poskytujú. Posúďte sami.

/data/MediaLibrary/articles/12211/home-bg-062717.jpgzdroj: 56 Leonard Tribeca