Ručne vyrobia iba 12 kusov. Postará sa o to špecializovaná vetva Bentley Mulliner, ktorá sa zvyčajne zameriava na luxusné úpravy vozidiel. A hoci základná cena je daná, každé z áut budú ešte individuálne prispôsobovať želaniam zákazníka, takže konečná cena zrejme poriadne prekročí 2 milióny libier.
Na porovnanie, za základnú cenu modelu Bacalar by ste si mohli kúpiť 10 kabrioletov Bentley Continental W12 GTC, ktorých cena sa začína od 179 500 libier.

Vypredané

Všetkých 12 kusov Bentley Bacalar už je rezervovaných. A to ho ešte len mali oficiálne predstaviť na autosalóne v Ženeve. Tam mal byť nový luxusný kabriolet jednou z najväčších hviezd. No celý autosalón pre obavy z koronavírusu zrušili, a tak sa automobilka môže pochváliť iba v médiách.
Bacalar poháňa motor W12 TSI s objemom 6 litrov a výkonom 659 koní. Ten je spojený s osemstupňovou automatickou prevodovkou. Z nuly na stovku zrýchli za 3,5 sekundy a maximálna rýchlosť sa blíži 320 km/h.

Bez strechy

Dvojmiestne auto je zaujímavé tým, že nemá žiadnu strechu – ani sklápaciu. Posádka je tak úplne vystavená živlom. V daždivej Británii by to bol problém, ale na juhu Francúzska či v Kalifornii sa tým nový majiteľ nemusí veľmi trápiť. Ani zadný odkladací priestor nie je plne zakrytý. Ten vytvorili na mieru pre batožinu od talianskej luxusnej značky Schedoni.
Meno Bacalar dostal nový kabriolet podľa rovnomenného jazera na mexickom polostrove Yucatán. To je známe svojou nevšednou prírodnou krásou. Bentley tak pokračuje v pomenovávaní áut podľa výnimočných miest na planéte. V tomto prípade je to len druhé dvojmiestne auto, ktoré vytvorili od roku 1930. Aj pre Bentley Mulliner ide o návrat ku koreňom. Táto najstaršia karosárska spoločnosť na svete robila konské kočiare už v 15. storočí. Po období, keď robila skôr len úpravy, opäť vytvorila kompletnú karosériu. Podobne fungovali viaceré karosárske spoločnosti v začiatkoch automobilizmu. Zákazník si od automobilky kúpil iba podvozok a motor a na tom si dal postaviť vlastnú karosériu inde.

/data/MediaLibrary/articles/16761/profimedia-0503070344.jpg

/data/MediaLibrary/articles/16761/profimedia-0503070351.jpg

/data/MediaLibrary/articles/16761/profimedia-0503070379.jpg