Jedinečná večera od World of Diamonds môže byť vaša za 2 milióny dolárov. Len peniaze však nestačia. Neopakovateľná večera je určená iba dvom ľuďom na svete a tí musia spoločnosť presvedčiť, že práve oni sú tí praví. Súčasťou ponuky je cestovanie vo vzduchu, po zemi aj po mori, samotná večera s panoramatickým výhľadom na Singapur a na záver prevzatie prsteňa Jane Seymour s modrým diamantom.

„Je to najdrahšia zážitková večera na svete a najluxusnejšia možná,“ povedal Karan Tilani, riaditeľ World of Diamonds Group, pre magazín Forbes, „očakávame obrovský záujem, ale nakoniec iba dvaja ľudia budú mať tú česť,“ dodal.

Osemhodinový zážitok sa začne 45-minútovým vyhliadkovým letom helikoptérou ponad Singapur. Nasledovať bude jazda limuzínou Rolls-Royce so šoférom a luxusná súkromná plavba. Dvojicu potom prepravia do reštaurácie Ce' La Vi na streche hotela Marina Bay Sands, ktorá ponúka 360-stupňový výhľad na mesto a bude vyzdobená 10 000 čerstvo narezanými ružami. „Ako skupina, ktorá ťaží diamanty, považujeme Ce' La Vi za diamant na oblohe,“ povedal o výbere miesta Tilani.

Osemnásť chodov

Samotnú večeru pri západe slnka bude tvoriť 18 chodov. Medzi nimi budú novozélandské homáre, ustrice so šampanskou penou, vyberané kúsky jahňaciny, losos, ktorého letecky prepravia priamo z Aljašky, japonské hovädzie grilované na jabloňovom dreve a kaviár Almas, najdrahší na svete. K tomu sa budú podávať 44-ročné a 55-ročné vína, šampanské Salon S ročník 1988 a ďalšie vyberané nápoje.

Dvojicu hostí usadia v interiéri s dizajnovým nábytkom, ktorý im vyrobia na mieru a podľa ich želaní. Jednou z možností je, že nábytok im bude pripomínať domov. Večeru budú osvetľovať sviečky a bude sa podávať sčasti vnútri, sčasti na terase. Hostia budú jesť paličkami vykladanými diamantmi a budú na nich vygravírované ich mená. Počas večera im bude hrať živá kapela a budú si môcť oddýchnuť v súkromí hotelovej izby.

Modrý diamant

O polnoci príde hlavný bod programu – odovzdajú im prsteň Jane Seymour. Zároveň odpália ohňostroj a bude sa podávať koňak Louis XIII. de Rémy Martin.

Prsteň je jediným šperkom na svete pomenovaným po známej anglickej herečke. Navrhli ho na jej počesť a predstavili ho v apríli. Na ceremónii v Singapure bola vtedy aj Jane Seymour a  predvádzala ho na prste. Bol to zároveň jediný raz, keď mal prsteň niekto nastoknutý.

Šperk je z platiny obloženej 18-karátovým ružovým zlatom. Základom je modrý diamant obklopený kvetinovými motívmi. Diamant má 2,08 karátu a experti ho najprv vyše roka študovali, kým sa rozhodli, ako ho vybrúsiť. Pri aukciách modrých diamantov sa jeden karát predáva okolo milióna dolárov. Cena 2 milióny dolárov tak pokryje akurát náklady na diamant, večera je bonusom.

Aj preto budú hostí starostlivo vyberať. Detaily výberového procesu, na ktorom sa bude podieľať World of Diamonds Group aj reštaurácia Ce' La Vi, nezverejnili. Veľa však bude závisieť od samotného prsteňa. Posudzovať sa bude vplyv a status záujemcu, jeho vzťah k modrým diamantom, aj to, ako plánuje prezentovať v budúcnosti prsteň na verejnosti. Tilani sa vyjadril, že hostí nakoniec možno vyberú spomedzi stálych klientov, sú však otvorení aj iným záujemcom z celého sveta.