Doteraz najdrahší bol rozvod obchodníka s umením Aleca Wildensteina a jeho manželky Jocelyn v roku 1999. Vtedy išlo o sumu 3,8 miliardy dolárov. Rozvod Bezosovcov to hravo prekonal. Po uzavretí dohody obaja manželia zverejnili pozitívne správy o tom druhom na sociálnych sieťach, viac to však komentovať nechceli.

Jeff Bezos založil Amazon v roku 1994, rok po uzavretí manželstva. MacKenzie bola jednou z prvých zamestnankýň spoločnosti, ktorá sa postupne stala najväčším internetovým obchodom. Vlani dosiahla predaj vo výške 232,8 miliardy dolárov a pomohla tak Jeffovi Bezosovi vyšvihnúť sa na prvú priečku v zozname najväčších svetových boháčov. Podľa magazínu Forbes mal vlani majetok v hodnote 131 miliárd dolárov, začiatkom tohto roka dosiahol až 137 miliárd dolárov.

Pred uzavretím dohody o rozvode mal Bezos v Amazone 16,3-percentný podiel. Ponechá si 75 % z tohto podielu, zvyšok pripadne manželke. Ona zároveň previedla na Bezosa všetky svoje hlasovacie práva. Zostane mu teda pôvodná rozhodovacia právomoc. MacKenzie sa zároveň vzdala akýchkoľvek nárokov na podiel v denníku Washington Post, ktorý Bezos vlastní, a tiež vo firme na výskum vesmíru Blue Origin, ktorú jej manžel tiež založil.

Štvrtá najbohatšia žena

Po oznámení dohody sa na čele rebríčka miliardárov nič nezmení – Bezos bude naďalej prvý, hoci jeho náskok pred Billom Gatesom je teraz len veľmi tesný. Zato z MacKenzie sa razom stane štvrtá najbohatšia žena a celkovo 25. najbohatší človek na planéte. Zo žien je pred ňou len Francoise Bettencourt Meyers, vnučka zakladateľky L’Oréalu (49,3 mld. dolárov), Alice, dcéra zakladateľa Walmartu (44,4 mld. dolárov), a Beate Heister, dedička zakladateľa reťazca Aldi (36,1 mld. dolárov). Keď porastie hodnota akcií Amazonu, dostane sa aj MacKenzie Bezos vyššie v rebríčku.