Netradičný zoznam dala dokopy spoločnosť Compare the Market, ktorá väčšinou pomáha pri výbere poistenia. Tentoraz však zabŕdla do úplne iného teritória. Vôbec prvýkrát zostavila rebríček najbohatších zvierat a asi vás prekvapí, že v prvej päťke je aj sliepka, ktorá má 15 miliónov dolárov.

1. Gunther IV, nemecký ovčiak – 375 miliónov dolárov

Najbohatším zvieraťom na svete sa s obrovským náskokom stal nemecký ovčiak Gunther IV. Nemusel pre to pohnúť ani prstom, pardón, labkou. Majetok v hodnote 375 miliónov dolárov zdedil po svojom otcovi Guntherovi III. Tomu pre zmenu všetko odkázala jeho majiteľka, nemecká grófka Karlotta Leibenstein, ktorá zomrela v roku 1991. V skutočnosti mu odkázala „iba“ 106 miliónov dolárov, ale majetok za ten čas stihol zveľadiť zverenecký fond, ktorý ho investoval. Gunther IV. tak napríklad kúpil vilu od Madonny za viac ako 3 milióny dolárov.

/data/MediaLibrary/articles/14341/gunther-iv.jpgzdroj: Steemit.com

2. Grumpy Cat, mačka – 99,5 milióna dolárov

Na rozdiel od Gunthera IV. sa táto zvieracia milionárka vypracovala úplne sama. Mačka so skutočným menom Tardar Sauce má neuveriteľne mrzutý výraz. Preto sa s prezývkou Grumpy Cat stala hviezdou internetu. Jej majiteľka Tabatha Bundesen s ňou najprv dobyla sociálne siete. Nasledovali vlastné knihy, platené vystúpenia v televízii, suveníry a dokonca aj film Najhoršie Vianoce Mrzutej mačky.

3. Olivia Benson, mačka – 97 miliónov dolárov

Niekedy stačí mať prominentného majiteľa a peniažky sa sypú. V tomto prípade je to speváčka Taylor Swift. Tá má dve mačky – Oliviu Benson a Meredith Grey. Ale je to len tá prvá, ktorá zarába. So svojou majiteľkou sa totiž objavila v celom rade reklám na tie najsilnejšie značky.

4. Sadie, Sunny, Lauren, Layla, Luke – 30 miliónov dolárov
Aj tieto psy vďačia za svoj luxusný život prominentnej majiteľke. Oprah Winfrey má päť zlatých retrieverov a kokeršpanielov. Všetci majú zriadený zverenecký fond a podľa medializovaných správ na nich Oprah myslela vo svojom závete sumou 30 miliónov dolárov.

5. Gigoo, sliepka – 15 miliónov dolárov
Majetok psov a mačiek môže byť ohromujúci, ale dá sa pochopiť. Mnohí majitelia na svojich maznáčikov nedajú dopustiť. Prítomnosť sliepky tak vysoko v rebríčku je však naozaj prekvapujúca. Vlastnil ju britský vydavateľ a multimilionár Miles Blackwell. Keď v roku 2011 zomrel, odkázal jej 15 miliónov dolárov. Nebol to však nejaký výstrelok – väčšinu majetku venoval na charitu a spomínaná suma bola určená na to, aby sa niekto postaral o jeho obľúbenú sliepku.