Ten totiž odkúpil od dílera z podobnej aukcie vozidlo Lotus Esprit, ktoré sa objavilo v jednej z Bondoviek "Agent, ktorý ma miloval". Auto, ktorým agent dokázal jazdiť aj pod hladinou mora sa síce vo filme objavilo len na niekoľko okamihov, ale Musk si ho dnes cení na takmer milión dolárov.

Aj keď toto auto bolo len jedným z ôsmich, ktoré sa vo filme objavili, patrí medzi jeho špecifiká. Ešte v roku 1989 newyorský pár kúpil skladovú jednotku s vozidlom za zhruba sto dolárov. Až keď kontajner otvorili, pochopili, že narazili na niečo netradičné a zaujímavé. Aj preto, že film s vozidlom údajne predtým nevideli.

/data/MediaLibrary/articles/16333/lotus-submarine-auction-2.jpgzdroj: Autoblog.com

"Spočiatku skutočne nevedeli, čo to je. Netušili, aký cenný je ich objav,“ povedal Doug Redenius, spoluzakladateľ Nadácie Iana Fleminga, ktorý overil auto v roku 2013 pre NBC News.

Majiteľ údajne plánoval auto opraviť, ale až keď dostal telefonát z tamojšieho rádia, ktorý mu objav objasnil, pochopil čo má v garáži.

Po tom, ako pôvodní majitelia a producenti potvrdili pravosť auta v roku 2013 na auto šou RM Sotheby's, exemplár sa predal tajnému kupujúcemu za 997-tisíc dolárov. Dnes sa svet dozvedá, že týmto kupujúcim bol Elon Musk.

/data/MediaLibrary/articles/16333/lotus-submarine-auction-4.jpgzdroj: Autoblog.com

“Bolo úžasné, keď som ako malé dieťa v Južnej Afrike sledoval, ako James Bond v The Spy Who Loved Me nasmeroval Lotus Esprit do vody, stlačil tlačidlo a nechal ho zmeniť sa na podmorskú ponorku. Úprimne, bol som trochu sklamaný, keď som sa dozvedel, že sa v skutočnosti nedokáže zmeniť. Chystám sa ho upgradovať na elektrické vozidlo a pokúsiť sa ho prerobiť, aby to bolo možné,“ uviedol Musk.

Automobil je reálny, ale nejazdí po súši. V skutočnosti však dokáže kĺzať pod vodou vďaka zabudovaným vrtuľám. Elektromotor je vodotesný, ale kabína nie. Počas natáčania, podľa Sotheby’s, potápač pilotoval vozidlo s kyslíkovou nádržou.