Ibaže zrejme len pre svoju veľkosť, nie počtami zákazníkov. Pôjde totiž o trochu futuristický a punkový pick-up. Napriek tomu, že na americkom trhu je o tento typ áut pomerne veľký záujem, na iných trhoch a cestách sú skôr výnimočné.

Uvedenie nového modelu podnikateľ Elon Musk predstaví 21. novembra tohto roku a udeje sa tak práve v Los Angeles, v stredisku spoločnosti Space Exploration Technologies, ktorá buduje raketové pohony pre vesmírne projekty zakladateľa firmy Tesla.

/data/MediaLibrary/articles/16158/tesla-cybertruck-teaser.jpgzdroj: Tesla.com

Zároveň to prezentuje aj futuristický koncept nového vozidla, ktorý, ako naznačil E. Musk vo svojom tweete ešte v marci tohto roku, bude vychádzať z dizajnu filmu Blade Runner.

E. Musk dodal, že príznačný je aj dátum predstavenia nového vozidla, ktorý odkazuje práve na film z roku 1982. Odhalenie nákladného vozidla by tiež mohlo byť protikladom autosalónu v Los Angeles, ktorý majú otvoriť pre verejnosť nasledujúci deň. E. Musk k novému produktu, samozrejme, dodal, že „Tesla Cybertruck bude náš najlepší produkt, aký sme kedy vyrobili“.

Štyridsaťosemročný E. Musk sa zmienil o filme ešte počas úvodných diskusií. Pred rokom povedal spoločnosti Recode, že chce, aby Tesla navrhla „skutočný kyberpunk typ model“. V marci naznačil víziu jeho svetiel a rozvíril celosvetovú debatu o možnom vzhľade modelu. Marketing mu aj v tomto smere opäť funguje, ale očakávania analytikov ohľadom vývoja akcií spoločnosti Tesla po premiére sú neisté.