Americké médiá otvorene hovoria, že miliardár a správca hedžového fondu fackuje tamojší americký realitný trh sprava aj zľava. A to jeho najnovšia investícia ešte len dostáva svoj tvar v budujúcom sa projekte v chicagskej štvrti Gold Coast. Ako uvádzajú viaceré médiá v Chicagu, K. Griffin investoval do viacerých jednotiek na najvyššom poschodí komplexu. Suma zlomila aktuálne rekordy na tamojšom trhu a nehnuteľnosti so spoločnou extrémnou plochou viac ako dvetisíc štvorcových metrov ho vyšli 58,5 milióna dolárov.

Predchádzajúca najvyššia cena zaplatená za bývanie v Chicagu bola 18,7 milióna dolárov a išlo o investíciu Georgea Lucasa.

Okrem tejto investície potvrdil, že reality sú aktuálne dobrou investíciou aj pri iných investíciách na Manhattane v celkovej výške až 200 miliónov dolárov, pričom väčšina jeho kúpených nehnuteľností je ešte v štádiu výstavby. Okrem toho vlastní rozsiahlu nehnuteľnosť v Miami a buduje ďalšiu v Palm Beach.

/data/MediaLibrary/articles/12828/104940863-lobby.1910x1000.jpgzdroj: JCD Development

„Nehnuteľnosti na Walton Street v Chicagu sú nehnuteľnosťami bez akéhokoľvek vybavenia, a preto si ich zariadenie bude vyžadovať ďalšiu investíciu,“ uviedol Jim Letchinger, prezident spoločnosti JDL Development, firmy, ktorá je developerom stavby nazývanej No. 9 Walton. Griffinova investícia na Walton Street spoločne s ostatnými do realít predstavuje takmer pol miliardy dolárov.

Floridský rodák Ken Griffin má podľa odhadov majetok na úrovni takmer deväť miliárd dolárov. Ešte ako študent začal obchodovať na finančných trhoch a rozbehol svoj vlastný fond Citadel. Firma má dnes hodnotu 27 miliárd dolárov. Vo svete financií je zároveň známym filantropom a prispievateľom na umenie nielen v Spojených štátoch.

„Táto investícia je veľmi dobrým znakom pre každého na tejto úrovni bohatstva,“ uvádzajú analytici. Podľa nich je to len zhoda náhod, že sa rozhodol pre investíciu do nehnuteľností v Chicagu, a K. Griffin by mohol investovať kdekoľvek. Tento trh je však stále solídny a podobné investície to len potvrdzujú.