Počas najväčšej jachtárskej akcie v Miami opäť raz Mercedes vyrazil dych svojím technologickým umením, ktoré tentoraz previedol do pretekárskeho člna za takmer dva milióny dolárov.

Superloď s touto cenou má výkon až 3 100 koní a môže dosiahnuť maximálnu rýchlosť 140 míľ za hodinu. Vzhľad a farebná schéma lode sú založené na hybridnom superaute Mercedes-AMG Project One a ide o najrýchlejší a najmodernejší čln Mercedes-AMG a tímu Cigarette Racing, aký kedy v ich jedenásťročnom partnerstve vytvorili.

Projekt 515 je rýchlejší a pomerne ľahší ako predchádzajúci čln od AMG-Cigarette s názvom Marauder. Celkovo ponúka miesta na sedenie pre šesť osôb a má až o tretinu viac svojej plochy na vode. Je to pokročilejší čln než ktorýkoľvek z deviatich predchádzajúcich člnov AMG, ktoré vzišli z partnerstva.

/data/MediaLibrary/articles/12984/1x-1-2.jpgzdroj: Mercedes-AMG

Ako tvrdí Skip Braver, šéf Cigarette Racing, tento čln je podľa tvorcov oveľa stabilnejší. „Ktokoľvek dokáže postaviť čoraz rýchlejšiu loď, ale vyžaduje si to skutočné majstrovské inžinierstvo, ak má byť čln aj stabilný,“ uviedol.

Celkovo v prvom roku bude postavených šesť člnov nového modelu, pričom prvé išli do predaja a do ponuky počas nedávnej šou v Miami. „Mnohí si myslia, že našimi klientmi môžu byť len arabskí princovia kvôli cenám podobných lodí, ale práve naopak, sú to rovnakí klienti, ktorí si kupujú rovnako moderné a výkonné autá. Majú peniaze, ale nikdy nemajú dostatok času,“ dodal S. Braver.