Facebook v stredu oznámil, že spúšťa službu Instagram Reels, ktorá je konkurenciou kontroverznej čínskej aplikácie TikTok. Vo štvrtok preto hodnota akcií Facebooku stúpla o viac ako 6 percent. To sa prejavilo aj na hodnote majetku samotného Zuckerberga, ktorý vlastní 13 percent akcií Facebooku.

Instagram Reels na začiatku spustili vo viac ako 50 krajinách. Používateľom umožňuje vytvárať krátke kreatívne videá s dĺžkou do 15 sekúnd na zvolenú hudbu.

Technologické firmy sa stali stredobodom pozornosti, pretože rastie ich veľkosť a vplyv ako aj majetok ich šéfov. Facebook, Amazon, Apple aj Google počas pandémie zarobili, pretože ľudia v online priestore viac nakupujú a zabávajú sa. Mark Zuckerberg si od začiatku roka pripísal 22 miliárd dolárov, hodnota majetku Jeffa Bezosa v rovnakom čase stúpla podľa Bloombergu až o 75 miliárd dolárov. Aktuálne je Bezos s majetkom 173 miliárd dolárov s veľkým náskokom na čele rebríčka svetových boháčov. A to sa ešte 3,1 miliardy dolárov zbavil, keď predal 1,8 percenta zo svojich akcií Amazonu. Týmito peniazmi financuje svoju vesmírnu spoločnosť Blue Origin. Aktuálne mu patrí 54,5 milióna akcií. Aj v budúcnosti plánuje predávať ročne akcie Amazonu za približne miliardu dolárov, aby ich použil na chod Blue Origin. Chce s ňou vynášať satelity na obežnú dráhu.

/data/MediaLibrary/articles/17887/zuckerberg.jpgZdroj: https://www.inc.com/larry-kim/mark-zuckerberg-makes-it-facebook-official-future-of-facebook-is-messaging.html