Napriek tomu, že koronakríza dodnes výraznejšie nepoškodila realitné trhy naprieč svetom, dopytu chýbala intenzita a zaujímavejšie ponuky. Obchodníci vyčkávali, kým sa situácia opäť prinavráti do normálu, ale vyžadovalo si to dlhší čas, aby sa prebudil aj trh s luxusnými nehnuteľnosťami. V poslednom čase vody rozvírila ponuka podnikateľa Nicka Candyho, ktorý najnovšie na trh uviedol do predaja penthouse v londýnskom projekte One Hyde Parku za 241 miliónov dolárov. 

Biznismen potvrdil, že pre nehnuteľnosť s rozlohou osemnástich priemerných britských domov hľadá nového majiteľa, nechcel však špecifikovať najnižšiu možnú cenu, za ktorú by ju bol ochotný predať. S enormnou rozlohou v centre metropoly ide o hodnotnú investíciu, hoci aj tá má svoju maximálnu cenovku. Penthouse je rozdelený na dve podlažia a má päť spální. Zahŕňa okrem iného miestnosť so šampanským, vináreň pre 750 fliaš, súkromné kúpele či posilňovňu. Penthouse s výhľadom na Hyde Park uviedol podnikateľ do predaja po tom, čo v posledných mesiacoch získal množstvo dopytov od potenciálnych kupcov zo Spojených štátov, z Hongkongu či Číny. 

Dôvodov na podobné ponuky bude podľa analytikov čoraz viac. Maklérska spoločnosť Knight Frank naznačuje, že predaje v najlepších londýnskych štvrtiach centrálneho Londýna sa zvýšili na najvyššiu úroveň od marca 2016. Podľa samotného podnikateľa ide v tejto časti metropoly o dobrú investíciu. Ako dodal N. Candy, penthouse je „nehnuteľný majetok na svetovej úrovni v samom srdci Londýna, ktorý bude aj naďalej slúžiť ako solídna investícia do ďalších rokov“. Podnikateľ bude dokonca zvažovať a akceptovať aj ponuky v určitých kryptomenách. Ak sa penthouse predá, môže ísť o top obchod roka, ktorý by sa v tejto časti Londýna zrealizoval. Okrem neho je na stole aj iná ponuka nedokončeného strešného bytu zhruba za 110 miliónov libier. 

Projekt One Hyde Park vystavala developerská spoločnosť CPC Group, ktorú vlastní Nickov brat Christian. Projekt susedí s hotelom Mandarin Oriental a je vzdialený päť minút chôdze od obchodného domu Harrods a na skok od najznámejšej obchodnej ulice v Londýne Oxford Street.

/data/MediaLibrary/articles/19326/methode-sundaytimes-prod-web-bin-f59006ac-1658-11e8-a5d9-69d395ae2ec3.jpgZdroj: www.sbidawards.com/