Developer z Taipeia totiž dúfa, že tvorba niekdajšieho kreatívneho riaditeľa spoločnosti Chanel a Fendi mu poskytne náskok pred konkurentmi v ponuke pre taiwanskú starnúcu generáciu multimilionárov, a to po rokoch stagnujúcich cien nehnuteľností. Plánujú predávať nové dizajnérske apartmány v cene od milióna do takmer šiestich miliónov dolárov.

Karl Lagerfeld sa totiž ešte v roku 2014 dohodol v developerskou skupinou Jut Group na spolupráci a na návrhu bytového komplexu v meste Taichung. V pláne bolo vybudovať do roku 2022 luxusné apartmány a penthousy, ktoré by oslovili novú bohatú klientelu presúvajúcu sa na ostrov.

Napriek tomu ceny nehnuteľností na Taiwane v ostatných rokoch stagnujú a developeri hľadajú rôzne riešenia, ako opäť rozvíriť vody dopytu a rozhýbať aj ceny nehnuteľností.

/data/MediaLibrary/articles/15273/1000x-1.jpgzdroj: Bloomberg

Ako uviedol Aaron Lee zo spoločnosti Jut Group, prvé rozhovory o projekte s Karlom Lagerfeldom sa začali ešte v roku 2012, keďže developer sa domnieval, že módny návrhár s vášňou aj pre architektúru môže získať väčšie uznanie na novom poli realít než iní najznámejší svetoví architekti. Podľa A. Leeho sa totiž podieľal na všetkých aspektoch dizajnu budov, od architektúry až po interiéry.

„Ženy sú pri rozhodovaní, pokiaľ ide o kúpu nehnuteľností, kľúčovými, a pokiaľ ide o Lagerfelda v dizajne apartmánu, ich rozhodnutie to určite uľahčí,“ uviedol A. Lee. K. Lagerfeld zomrel vo februári tohto roku vo veku 85 rokov.

Taiwan je dnes domovom viac ako jeden a pol tisíca ľudí s majetkom vyše 30 miliónov dolárov, čo je ôsmy najvyšší počet jedincov s vysokou hodnotou majetku na svete, uvádza správa spoločnosti Knight Frank z tohto roku. Bohatí Taiwanci dokonca majú osobitnú záľubu v získavaní a vo vlastnení nehnuteľností. Podľa štúdie vlastnia v priemere 5,4 nehnuteľností.