Aukčný dom Sotheby’s najnovšie predáva celosvetovo žiadaný model Mercedes-Benz 300 SL Gullwing z roku 1955, ktorý pochádza z kolekcie Levina a v aukcii RM La Fort Lauderdale sa objaví už v posledné dni tohto mesiaca. Automobil je právom považovaný za rebelské vozidlo, ktoré štýlu a charakteru svojich majiteľov väčšinou nič nedlhuje.

/data/MediaLibrary/articles/15068/lewin-2.jpegzdroj: Carscoops

Dizajn tohto modelu je dodnes považovaný za čistú mechanickú genialitu a v kombinácii so športovými vlastnosťami preto do súčasnosti vytvoril úžasný zoznam úspechov v motoristickom športe. Auto má hladký dizajn a jemné, zároveň dravé línie s elegantne zaobleným chvostom. S jedinečnými jazdnými vlastnosťami, so štýlom, s kvalitou zhotovenia a s hviezdou v prednej maske ide o raritu nielen zberateľov, ale tiež fanúšikov Mercedesu vôbec. Podľa zápisu v registri Gullwing prežilo doteraz auto väčšinu času v Kalifornii. Koncom deväťdesiatych rokov minulého storočia získalo čierne kožené čalúnenie. V rukách Adama Levina, víťaza Grammy Award, bolo počas ostatných piatich rokov a dostalo interiér v modrej koži, ako malo pôvodné v originálnej verzii. Preto aj bude jeho požadovaná úvodná cena na aukcii medzi 1 až 1,4 milióna dolárov.

Keď sa k tomu pridá meno jeho doterajšieho majiteľa a úspech, ktorý za svoju kariéru dosiahol, pôjde cena zrejme oveľa vyššie, najmä keď do budúcnosti s touto motoristickou históriou a s muzikantským príbehom bude toto vozidlo naďalej získavať na hodnote.

/data/MediaLibrary/articles/15068/lewin-3.jpegzdroj: Sotheby´s