Pre tých, ktorí buď už jedno Lamborghini vlastnia či vlastnili, alebo pre tých, ktorým sú cesty príliš obmedzujúcim povrchom na testovanie rýchlosti, je tu novinka známej značky s býkom v logu.

Výrobca, ktorý začínal s traktormi a vypracoval sa na špičku vo svete super luxusných športiakov, to najnovšie skúša aj na vode. A nejde o žiadne relaxačné plavidlo.

Spoločnosť Lamborghini tento týždeň oznámila a predstavila svoju dizajnovú podobu športiaka na vode s názvom „Tecnomar for Lamborghini 63“. V najnovšom projekte sa chce taliansky výrobca rýchlych áut prepojiť v spolupráci s výrobcom lodí a jácht, spoločnosťou Jacht Group, aby dokázal na trh luxusných dopravných prostriedkov uviesť 63 kusov hypermodernej jachty. Či skôr rýchlostného člna. Ten má byť inšpirovaný hybridným modelom auta Sián FKP 37 a tiež rokom vzniku automobilky – 1963. Vodná verzia prestížneho športiaka sa do predaja má dostať už v roku 2021.

Napriek tomu, že viac ako trojmiliónový čln nie je prvým počinom tejto značky v oblasti iných produktov, ide o prvý čln, ktorý interpretuje dizajn značky a prepája ho s vozidlami. Loď má vážiť 24 ton a má byť inšpirovaná aj prvkami, ktoré mohli priaznivci značky nájsť v modeli Sián FKP 37, jedinečnom futuristickom Lamborghini, ktoré evokovalo prestíž, dizajn a silu na prvý pohľad. Značka ho odprezentovala vlani na autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom.

O podobný počin sa snažilo už viacero výrobcov. Nedávno aj značka Mercedes-AMG, ktorá vyrobila tucet vysokorýchlostných lodí v spolupráci so spoločnosťou Cigarette Racing. V roku 2016 tiež Aston Martin vyrobil 37-stopový motorový čln AM37 a v roku 2017 spoločnosť Lexus navrhla jednorazovú koncepciu športovej jachty Lexus Sport Yacht s dĺžkou viac ako 12 metrov.

/data/MediaLibrary/articles/17702/lambo-3.jpgZdroj: https://www.topgear.com/car-news/weird/look-astonishing-4000bhp-lamborghini-yacht

/data/MediaLibrary/articles/17702/lambo-1.jpgZdroj: https://www.topgear.com/car-news/weird/look-astonishing-4000bhp-lamborghini-yacht

/data/MediaLibrary/articles/17702/lambo-2.jpgZdroj: https://www.topgear.com/car-news/weird/look-astonishing-4000bhp-lamborghini-yacht