Tom Hanks aj s manželkou Ritou Wilson prišli do Austrálie na filmovanie. Stali sa vôbec prvými celebritami, ktoré mali pozitívny test na koronavírus 12. marca. Obaja majú 63 rokov a Tom Hanks má navyše diabetes, patrí teda do rizikovej skupiny. Napriek tomu sa však snažil fanúšikov povzbudzovať a nabádať k zodpovednému a opatrnému správaniu. Aj s manželkou mali symptómy ako nádcha, bolesti svalov a zimnica. Po piatich dňoch v nemocnici ich však prepustili do domácej karantény v prenajatom dome v Austrálii. „Chceli by sme poďakovať všetkým, ktorí sa tu v Austrálii o nás postarali,“ napísali Tom Hanks s Ritou Wilson na sociálne siete. „Sme v izolácii, aby sme to nešírili ďalej na niekoho iného. Sú tu totiž takí, pre ktorých to môže viesť k veľmi vážnemu stavu,“ myslel herec viac na druhých, hoci sám je v ohrozenej skupine. „Berieme to, ako to prichádza, deň po dni. Sú veci, ktoré môžeme urobiť všetci, aby sme to prekonali – počúvať rady odborníkov a starať sa o seba i jeden o druhého, nie?“ napísal herecký pár. Tom Hanks na záver dodal: „Pamätajte, že napriek všetkým súčasným udalostiam sa v bejzbale neplače!“ Narážal tým na svoj film Veľké víťazstvo z roku 1992, v ktorom si zahral s Madonnou a Geenou Davis.

/data/MediaLibrary/articles/16867/tom-hanks.pngZdroj: instagram.com/tomhanks

Koncert z karantény

Pozitívny test na koronavírus hlásil vzápätí aj 47-ročný herec Idris Elba. Ten bol na rovnakej charitatívnej akcii v Londýne, po ktorej ochorela aj manželka kanadského premiéra Sophie Trudeau. Hoci nemal žiadne príznaky, práve začínal filmovanie, na ktorom malo byť veľa ľudí. Keď sa teda dozvedel, že bol v kontakte s nakazenou osobou, dal sa radšej otestovať a výsledok bol pozitívny.
Ochorelo aj viacero ďalších hercov či športovcov vrátane bond girl Olgy Kurylenko. Všetci zdôrazňujú dôležitosť karantény pre to, aby nákazu nešírili ďalej. V dobrovoľnej izolácii preventívne skončili aj iné hviezdy. Americký spevák John Legend vysielal z domácej karantény celý koncert pre svojich fanúšikov na instagrame. Hral na klavíri v obleku, nebral to však až tak vážne. Pod sakom mal už len spodnú bielizeň, ani nohavice si nedal.