Ako predseda spoločnosti LVMH a najbohatší Európan tak dosiahol ďalší míľnik po období prepadu hodnoty spoločnosti. Tento rok sa mu však darilo zveľadiť podnikanie, čo viedlo k rastu cien akcií spoločnosti o necelé tri percentá na rekordných 369 eur za akciu. Jeho majetok tak tento rok vzrástol o takmer 32 miliárd dolárov, najviac spomedzi ostatných ľudí v päťstočlennom indexe miliardárov podľa Bloombergu.

Arnaultov majetok vo výške 100,4 miliardy dolárov sa tak vyrovnal zhruba trom percentám francúzskej ekonomiky, čo podčiarkuje rozdiely v bohatstve v jeho rodnej krajine. Koncern LVMH rástol aj vďaka dopytu ázijských spotrebiteľov po luxusných kabelkách Louis Vuitton či po alkohole značky Hennessy.

Celkovo sa francúzskym miliardárom Bernardovi Arnaultovi a Francoisovi Pinaultovi darilo najviac spomedzi európskych boháčov. B. Arnault vstúpil na trh luxusného tovaru prevzatím skupiny a módneho domu, ktoré vlastnil Christian Dior. Následne predal viaceré pridružené biznisy spoločnosti, aby zisk použil v roku 1988 na získanie kontrolného podielu v koncerne LVMH, ktorého hlavné príjmy tvoria portfóliové značky ako Louis Vuitton či Moët & Chandon a Hennessy. B. Arnault dokázal úspešne integrovať viacero celosvetovo známych značiek do jedného koncernu. Spoločnosť LVMH vlastní až 60 dcérskych spoločností.

Sedemdesiatročný Bernard Arnault a jeho rodina patria k magnátom v luxusnom priemysle. Tento rok prisľúbili viac ako 650 miliónov dolárov na rekonštrukciu Katedrály Notre Dame.