Luxusná divízia Nissanu prišla s elektrickým športovým autom. Takéto vozidlo musí mať v ponuke vari každý výrobca, ak chce kráčať s dobou. Prototyp Infiniti Concept 10, ktorý predstavili na veľkej motoristickej akcii v Kalifornii, si však so žiadnym iným nezmýlite. Má klasickú širokú a plochú karosériu, ale je iba jednomiestny. Vodič však nesedí v strede, lež na tradičnom mieste vľavo. Namiesto spolujazdca má toto auto veľký nasávací otvor, ktorý pomáha chladiť batérie a elektrický motor.

Inak je prototyp prísne minimalistický, čo sa prejavuje aj v kokpite. Kokpit tvoria len sedadlo, bezpečnostné pásy, pretekársky volant a plynový a brzdový pedál. Veď čo viac treba na okruhu?

/data/MediaLibrary/articles/13975/infiniti-1.jpgzdroj: Infiniti

Rýchly návrh

Dizajnérom v Infiniti stačili iba 4 mesiace na to, aby Concept 10 kompletne navrhli. Podarilo sa im to vďaka úzkej spolupráci dizajnérskych tímov v štúdiách v Japonsku, Británii a v USA. „Pracovali sme na ňom 24 hodín,“ povedal Karim Habib, dizajnový riaditeľ Infiniti. Habib sídli v Japonsku, a keď sa večer vracal domov z práce, zadal pokyny tímu v Londýne. Keď sa ráno zobudil, táto úloha už bola splnená a on na ňu mohol nadviazať.

Habib predtým pracoval pre BMW. Concept 10 je iba prototyp, ukazuje však budúce tvary a cesty, ktorými sa chcú uberať. „Chceli sme byť menej odviazaní oproti tomu, čo dnes bežne vidíte, ale zároveň byť aj rovnako expresívni,“ dodal.

Od roku 2021 budú všetky nové modely Infiniti elektrické alebo hybridné. „Áno, chceme byť elektrickí, ale chceme sa aj zabávať. Chceme, aby šoférovanie elektrického auta bolo pôžitkom. A čo je lepšie na prezentovanie tejto myšlienky ako pretekárske auto?“ spýtal sa Habib.

/data/MediaLibrary/articles/13975/infiniti-2.jpgzdroj: Infiniti