Mangal Prabhat Lodha je dnes už najmä človekom v úzadí rozsiahlej developerskej spoločnosti Lodha Group, ktorá stojí za realitným rozmachom v oblasti Bombaja. Svoje podnikanie a firmu postupne odovzdal do rúk svojmu synovi, ale stále je majiteľom spoločnosti a jeho majetok sa odhaduje na takmer štyri miliardy dolárov.

Do pozície najbohatšieho Inda v oblasti realít ho posunuli nedávne výsledky firmy, ktorej biznis vzrástol v ostatnom období o takmer štvrtinu. Svoje podnikanie rozbehol pritom už pred viac ako tromi desiatkami rokov práve v okolí Bombaja a postupne sa vypracoval medzi špičku. Tam ho dostal aj kontrakt na výstavbu 75-poschodovej budovy Trump Tower v centre metropoly, ktorú uviedol aj dnešný už prezident Donald Trump. Výstavba začala v roku 2014, pripravená pre sťahovanie prvých majiteľov by mala byť v polovici budúceho roku.

/data/MediaLibrary/articles/14418/a09e814a6d45c5b9be11b329190c9b36.jpgzdroj: Superise.com

Jeho firma Lodha Group má v súčasnosti 30 výstavných projektov vrátane 117-podlažného luxusného výškového centra v centre Bombaja, pričom niektoré byty v tejto rezidenčnej budove boli navrhnuté svetoznámym dizajnérom Giorgio Armanim.

V súčasnosti rastie bohatstvo Indov rýchlym tempom vo viacerých oblastiach a development je len jednou z nich. Napriek tomu celkové bohatstvo prvej stovky podnikateľov v oblasti realít v krajine vzrástlo až o 27 percent, uviedla štúdia Hurun Report India, čomu pomáha dostupnosť lacných bytov a dopyt rastúcej populácie Indie.